ДЕЈВИС КУП: Новак се ВРАТИО у великом стилу, за ПРВИ поен Србије (ГАЛЕРИЈА)

07.04.2017. 17:04
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: МН Press

У наредном мечу, снаге ће одмерити Троицки и Карењо-Буста.

Новак Ђоковић је победом започео четвртфинални меч Дејвис купа, између тениских репрезентација Србије и Шпаније. Најбољи српски играч је у првом мечу у београдској дворани "Александар Николић" победио Алберта Рамоса-Виноласа резултатом 3:0 (6:3, 6:4, 6:2), што је било довољно за вођство Орлова од 1:0. Србину је ово био први меч после опоравка од повреде лакта због које је пропустио Мастерс у Мајамију. У наредном мечу, снаге ће одмерити Виктор Троицки и Пабло Карењо-Буста.

СРПСКИ ЛАВ: Погледајте како Ђоковић пева „Боже правде“! Да се најежиш! (ВИДЕО)

НОЛЕ, СРБИНЕ: Погледајте које ПРИЗНАЊЕ је добио Новак Ђоковић (ВИДЕО)

У првом сету, кључан је био шести гем, када је Ђоковић направио брејк и повео са 4:2. Имао је другопласирани на АТП листи, у осмом гему шансу да новим брејком реши први сет у своју корист, али се Шпанац (24. на листи) ипак извукао. Ипак, на свој сервис је потврдио освајање првог гема. Нови брејк у мечу виђен је у петом гему другог сета, за предност од 3:2. Убрзо је и потврдио брејк, без изгубљеног поена, за 4:2. Девети гем решен је прилично брзо, Рамос-Винолас није изгубио поен, а резултат је био 5:4. У десетом гему, Ђоковић је повео са 30:0, а промашај Шпанца му је донео и нову предност, као и три сет лопте. Искористио је прву, и повео са 2:0 у сетовима.

Уводни гем трећег сета припао је Шпанцу, што су навијачи из његове домовине гласно пропратили. После 1:0 за госта, Ђоковић је био на сервису, али је Шпанац успео да дође до 40:40. Ипак, Новак није дозволио брејк, па је било 1:1. Напад на други сервис Рамоса-Виноласа био је довољан за Ђоковићеву предност од 40:15. Мајсторија, односно лоб Ђоковића био је довољан за брејк, односно предност од 2:1. Овај потез био је повод за "експлозију" одушевљења у дворани.

Без изгубљеног поена, Новак је повео са 3:1, али Рамос-Винолас у наредном гему није дозволио брејк. У шестом гему, на сервису је био Ђоковић, и после неколико изједначења Србин је тражио челенџ и био у праву. Ипак, предност није искористио, односно погодио је мрежу, за ново изједначење. Убрзо је Шпанац дошао до предности, али је аутом омогућио Ђоковићу да дође до новог изједначења. Напад на мрежи, Ђоковићу је донео нову шансу за освајање гема. Коначно, најдужи гем до тада (више од десет минута) припао је Ђоковићу, а његов начин прославе показао је колики "камен" му је пао са срца. Убрзо је уследио и нови брејк, односно предност од 5:2, пошто је Шпанац направио дуплу грешку. У осмом, испоставило се одлучујућем гему, на сервису је био Ђоковић. Повео је са 15:0, а затим и са 30:0. Десети ас ударац му је донео о прилику да сервира за меч. То му је и успело.