ДРАМА У МЕЛБУРНУ: Кецмановић после више од три сата и пет сетова срушио Немца Штруфа

18.01.2024. 09:29
Miomir Kecamnović
Миомир Кецамновић / Извор: Профимедиа

Следећи ривал Американац Томи Пол.

Српски тенисер Миомир Кецмановић пласирао се у треће коло Аустралијан опена, пошто је данас у другом колу победио Немца Јана Ленарда Штруфа 6:4, 1:6, 7:6 (7:5), 1:6, 7:6 (11:9). Меч је трајао три сата и 21 минут.

ОБЈАВЉЕНО: Ево када Ђоковић излази на теренNovak Đoković

ОБЈАВЉЕНО: Ево када Ђоковић излази на терен

КРИВА ЗА ПРЕВАРУ: Осуђена Аранча Санчез ВикариоAranča Sančez Vikario

КРИВА ЗА ПРЕВАРУ: Осуђена Аранча Санчез Викарио

"НЕ ЖЕЛИТЕ ДА ЗНАТЕ ШТА МИ ЈЕ СВЕ РЕКАО": Ђоковић проговорио о провокатору са трибинаNovak Đoković

Ово је био трећи међусобни дуел српског и немачког тенисера, а први тријумф Кецмановића, који је 60. на АТП листи. Штруф је 25. тенисер света. Српски тенисер ће у трећем колу играти против Американца Томија Пола, који је данас победио Британца Џека Дрејпера 6:2, 3:6, 6:3, 7:5. Кецмановић и Пол одиграли су три међусобна дуела у каријери, а српски тенисер води 2:1 у победама. Американац је тренутно 14. тенисер на АТП листи.

Кецмановић је први сет против Штруфа добио резултатом 6:4. Немац је бриљирао у другом сету, а свом ривалу је у овом делу меча препустио само један гем. Велика борба виђена је у трећем сету, који је тек у тај-брејку припао српском тенисеру резултатом 7:6 (7:5). Штруф је успео да изједначи на 2:2, пошто је четврти сет добио резултатом 6:1.

Кецамновић је при резултату 6:5 у петом сету пропустио три меч лопте, да би тај-брејку Штруф два пута сериврао за победу. Ипак, српски ас је има више нерава и добио одлучујући 13. гем петог сета са 11:9 и пласирао се у треће коло Аустралија Опена.