ДРАМА У МЕЛБУРНУ: Троицки једва добио ватрени југословенски дерби, ривал викао на судију! (ВИДЕО)

16.01.2017. 07:50
Viktor Troicki posle poena kojim je doneo trijumf Srbiji nad Kazahstanom
Виктор Троицки после поена којим је донео тријумф Србији над Казахстаном / Извор: МН Press

Успех српског тенисера на стару Аустралијан опена тек после пет сетова.

Виктор Троицки је успео да се пласира у друго коло Аустралијан опена победом над Дамиром Џумхуром из Босне и Херцеговине резултатом 6:4, 6:4, 2:6, 2:6, 6:3. Наредни ривал 29. носиоца биће бољи из дуела Џејмс Дакворт – Паоло Лоренци.

Други рекет Србије имао је отворен пут ка другој рунди. Одлично је одиграо прва два сета, иако је у уводном делу игре губио са 4:2, па преокренуо резултат, али је доживе велики пад у трећем и четвртом сету.

Џумхур, 78. играч са АТП листе, је изједначио на 2:2, додатно “појачао” подршку са трибина коју је имао, али је Троицки успео да се подигне и сломи ривала у петом сету.

Србин, који је 29. носилац у Мелбурну, добио је одлучујући сет са 6:3. Троицки је начинио брејк у осмом гему за 5:3, а затим без изгубљеног поена на свој сервис привео меч крају после два часа и 50 минута борбе.

Џумхур је у финишу меча изгубио живце, расправљао се са судијом, викао на њега и чак га љутито питао “зашто не може да он њему додели казнени поен?”