ДУШАН СИЛНИ: Лајовић ПРЕГАЗИО Британца за друго коло Аустралијан опена!

21.01.2020. 06:42
Dušan Lajović
Душан Лајовић / Извор: Реутерс

Убедљиво.

Ни киша није могла да спречи пролазак Душана Лајовића у друго коло Аустралијан опена. Српски тенисер је, после одлагања меча са Кајлом Едмундом због кише, убедљиво победио Биртанца резултатом 3:0 (7:6 (9:7), 6:3, 7:6 (7:4)) за два сата и 49 минута игре.

НОЖ У ЛЕЂА: Најлепша хрватска тенисерка жели да заигра за Србију! (ФОТО)

БЕСАН КАО РИС: Ноле РУШИО по студију због Федерера! Снимак који је ОБИШАО свет (ВИДЕО)

НОВАК ЈЕ ШЕСТИ У ИСТОРИЈИ ПО БРОЈУ ПОБЕДА: Ево колико му беже Федерер, Надал и остали великани

Иако је Едмунд први дошао до брејка на почетку меча и повео 4:2, Лајовић је смогао снаге да се врати и у деветом гему када је Британац сервирао за сет, при резултату 5:3 одузме му сервис и одведе овај део у тај-брејк. У њему је пресудио само један мини брејк, када је Дуци направио три, а Кајл само два, што се испоставило одлучујућим за коначних 9:7.

Kajl Edmund
Кајл Едмунд / Извор: Реутерс

Други сет је убедљиво припао српском тенисеру. Лајовић је у четвртом гему реализовао пету берјк прилику и изненадио ривала. Ипак, Едмунд се реванширао одмах рибрејком, да би у осмом гему Дуци поново заблистао и повео са 5:3, а потом рутински одсервирао за вођство од 2:0 у сетовима.

И трећи сет је одлучивао тај-брејк, до кога није било ниједног брејка. Ривали су чврсто држали свој сервис, а онда је у одлучујућим тренуцима Србин показао више стрпљења и реализовао прву меч лопту која му се указала за 7:4 и пласман у друго коло. Тамо Лајовића чека бољи из меча Марк Полмас (Аустралија) - Михаил Кукушкин (Казахстан).

Погледајте како изгледа Вики Зонтаг, изабраница кошаркаша Маика Цирбеса.

ШМЕКЕРЧИНА: Нолета питали о ЧУВЕНОМ потезу Кирјоса! Ево шта је ОДГОВОРИО! Нику неће бити добро (ВИДЕО)

ЖЕСТОКО НА РОЏЕРОВОЈ КОНФЕРЕНЦИЈИ: Новинари питањима НАПАЛИ Федерера! Ово је био ЊЕГОВ одговор (ВИДЕО)

БРУКА И СРАМОТА: Тенисер ТРАЖИО од девојчице да му ОЉУШТИ банану! Реакција судије је ПОБЕДИЛА (ВИДЕО)

ПОКИДАО: Ђоковић никада није био овако обучен! Нова опрема изазвала БРУТАЛНЕ коментаре

ЛУЂИ ОД КИРЈОСА: Прво није хтео да игра! А онда је правио ЦИРКУС, бацао рекет, СВАЂАО се са судијом! Фаворит у АУТУ