ПОВЕО ПА СТАО: Новак прокоцкао шансу, Чилић одбранио титулу у Квинсу (ФОТО)

24.06.2018. 15:33
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Најбољи српски тенисер није успео да освоји први трофеј после годину дана.

Новак Ђоковић није успео да после годину дана и тријумфа у Истборну дође до прве титуле. Најбољег српског тенисера савладао је бранилац титуле Марин Чилић у три сета 7:5, 6:7 (4:7), 3:6) после скоро три сата игре. Имао је Новак вођство од 1:0 у сетовима, меч лопту коју није искористио, а затим је и у тај-брејку водио са 4:1. Ипак, Чилић је успео у тај-брејку да освоји шест узстонпих поена и изједначи у сетовима, да би у трећем сачекао шансу и Новакове проблеме са сервисом направивши брејк у осмом гему којим је утабао пут ка победи.

ОРЛОВИ ИМАЈУ РЕШЕЊЕ ЗА СЕЛЕСАО: Српски стручњак ОТКРИО како ће Нејмар бити ЗАУСТАВЉЕН! (ФОТО)

ПРЕД МЕЧ СА ЧИЛИЋЕМ: Новак коментарисао БРУКУ немачког судије! (ФОТО)

Marin Čilić
Марин Чилић / Извор: Профимедиа

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић игра прво финале у овој сезони. Првом рекету Орлова ривал у борби за пехар Квинса биће шести играч АТП листе Марин Чилић из Хрватске. Ђоковић на својој страни има међусобни скор пошто је од претходних 15 мечева победио у чак 14. Једини тријумф Чилић је остварио пре две године на Мстерсу у Паризу.

Дуел Новака Ђоковића и Марина Чилића можете да пратите из минута у минут на нашем порталу Србија Данас

ТРЕЋИ СЕТ

3:6 - Одмах је Чилић искористио прилику, одбранио брејк и дошао до победе и титуле.

3:5 - Мучио се и даље Новак са својим сервисом, ње му ишло од руке, а Чилић је умео то да искористи и дође до свог првог брејка у мечу и сервира за титулу.

3:3 - Поново се Ђоковић мало мучио на свој сервис, Чилић је имао 15:30, али је српски тенисер успео да се извуче из потенцијално незгодне ситуације и изједначи.

2:2 - Намучио се мало Ђоковић на свој сервис, Чилић је успео у пар наврата да дође до ђуса, али је српски тенисер успео на крају да изједначи.

1:1 - Није Ђоковић дозволио да га поремети изгубљени претходни сет. После почетног вођства Чилића, Новак је брзо дошао до изједначења.

ДРУГИ СЕТ

6:7 - Ђоковић је повео са 4:1 и чинило се да је на путу ка победи, али је Чилић одличном игром уз Новакове грешке освојио шест узастопних поена и успео да освоји тај брејк и изједначи на 1:1 у сетовима.

6:6 - Тај-брејк ће одлучити о победнику другог сета. Чилић је успео да да одигра добар гем на свој сервис и Новак није ни имао праву прилику да евентуално запрети Хрвату.

6:5 - Одлично је Новак сервирао и без много проблема поново повео, Чилић ће морати да сервира за останак у меч.

5:4 - Улази се у завршницу другог сета, Ђоковић води, а Чилић сервира за останак у мечу.

4:3 - Игра се гем за гем, тенисери чувају свој сервис, Ђоковић и даље у вођству.

3:2 - Обојица тенисера су била сигурна на свој сервис, па је Ђоковић и даље у предности над Чилићем.

2:1 - Ђоковић је освојио гем на свој сервис, а затим извршио притисак на Чилића. Имао је најбољи српски тенисер две брејк шансе, али није успео да их искористи и Чилић је успео да изједначи, да би Новак лако освојио други гем на свој сервис.

ПРВИ СЕТ

7:5 - Покушао је Чилић да избори тај-брејк, али је Ђоковић успео да направи брејк. Претходно је пропустио две прилике за брејк, али је трећи пут био у псешан и повео са 1:0 у сетовима.

6:5 - Ђоковић поново сигуран на свој сервис, Чилић сервира за тај-брејк.

5:4 - Нема промена, играчи успешно чувају свој сервис, Ђоковић после кратке кризе у претходном гему на свој сервис поново сигуран.

4:3 - Најдужи и најузбудљивији гем до сада на мечу. Ђоковић је спасио чак пет брејк лопти о коначно успео да освоји гем после велике борбе.

3:2 - Ђоковић је на Чилићев сервис дошао до 30:0, али је Хрват успео да се ишчупа и освоји гем. Ђоковић је потом на свој сервис још једном био сигуран.

2:1 - Новак је спасио брејк лопту и потом освојио гем на свој сервис.

1:0 - Ђоковић је добро почео меч и сигурном игром освојио гем на свој сервис.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.