ИГРАЋЕ ЗА ЂОКОВИЋА! Медведеву руски двобој за финале Мајамија

31.03.2023. 23:12
Novak Đoković i Danil Medvedev
Новак Ђоковић и Данил Медведев / Извор: Профимедиа

Најпре Синер, па он за Нолетов трон.

Руски тенисер Данил Медведев пласирао се у финале Мастерса у Мајамију победом над земљаком Кареном Хачановим резултатом 2:1 (7:6, 3:6, 6:3).

ПРОЦУРИЛО: Ево зашто је Новак Ђоковић ишао на утакмицу Партизана, а велики је навијач Црвене звезде

ШПАНАЦ НЕОЧЕКИВАНО ИСКРЕН: "Ако Новак не игра, тим БОЉЕ"

Меч је трајао два сата и 18 минута, а Медведеву је ово пето узастопно финале на АТП туру, те ће се борити за четврту титулу.

Једини пораз у овој години у финалима има од Карлоса Алкараса и то претходне недеље у Индијан Велсу, а Шпанац против Јаника Синера играти од 01.00 за место другог финалисте.

Уколико Алкарас не освоји титулу у Мајамију, Новак Ђоковић ће се вратити на прво место АТП листе, стога ће најпре Синер, а затим и Медведев "играти за Новака".

Први сет отишао је у тај-брејк, а у њему је Данил био бољи. Хачанов је узвратио у другом сету раним брејком и вођством од 3:0, те сигурним сервисима до краја за укупних 1:1.

У одлучујућем, трећем сету бољи је био Медведев и тако обезбедио пласман у финале.