ИЗГУБИЛА У КВАЛИФИКАЦИЈАМА, ПА ОСВОЈИЛА ТИТУЛУ: Дона Векић славила у финалу Квинса
Освојила турнир после више од три године
Хрватска тенисерка Дона Векић освојила је WTA турнир у Квинсу, пошто је данас у финалу победила Британку Ему Радукану 6:0, 7:6 (8:6). Меч је трајао један сат и 48 минута. Векић је 76. тенисерка света, док се Радукану налази на 42. месту WTA листе.
Занимљиво је да је Дона Векић до титуле у Квинсу стигла упркос чињеници да је елиминисана у последњем колу квалификација од Ане Блинкове. Међутим, због одустајања Марте Костјук, хрватска тенисерка је уврштена у главни жреб и стигла до титуле полсе више од три године.
Векић је силовито стигла до вођства у сетовима пошто је три пута одузела сервис Радукану и за 28 минута решила први сет у своју корист са нулом.
Права борба развила се у другом сету. Радукану је боље заиграла и успела да направи брејк у трећем гему. Ту предност је чувала све до седмог гема када је успела још једом да одузме сервис Векићевој и поведе са 5:2. Сервирала је Радукану за освајање сета, али је Хрватица узвратила са два узастопна брејка и стигла је до изједначења 5:5. Стилга је потом до 6:5, да би у 12. гему имала три брејк, сет и меч лопте, алои је Радукану успела да се извуче, па се отишло у тај брејк у којем је Хрватица пропустила још једну меч лопту, да би искористила пету укупно и стигла до титуле.
Хрватска тенисерка је тријумфом на турниру у Квинсу стигла до пете титуле у каријери. WTA турнир у Квинсу играо се за наградни фонд од 1.915.000 долара.