АТП РИО ДЕ ЖЕНЕИРО: Нори после великог преокрета против Алкараза стигао до титуле

27.02.2023. 09:02
Karlos Alkaraz
Карлос Алкараз / Извор: Профимедиа

Меч трајао два сата и 43 минуту.

Британац Камерон Нори победник је турнира у Рио де Жанеиру пошто је после преокрета савладао Карлоса Алкараза резултатом 5:7, 6:4, 7:5 за два часа и 43 минута игре.

НОЛЕ ОБРНУО ИГРИЦУ: Ђоковић поставио СВЕТСКИ РЕКОРД који ће тешко икада бити оборен

АЛКАРАЗ: Нисам оптерећен трком за прво место са Ђоковићем

ЂОКОВИЋ: Надреално је помислити да сам толико дуго провео на врху АТП листе

Нори освојио је први трофеј у 2023, односно пети у каријери, иако је у другом сету губио са 3:0 и био је на ивици пораза од браниоца титуле.

Ипак, било је евидентно да Алкараз има великих проблема са повредом, тешко се кретао, али није одустајао и у одлучујућем сету чак је, након два претрпљена брејка, успео да одузме сервис противнику и изједначи на 3:3. Британац је, међутим, у 11. гему шести пут у мечу направио брејк и убрзо на свој сервис искористио другу меч лопту.

Алкараз је остао на седам освојених титула у каријери, а због повреде питање је да ли ћемо га ове недеље гледати на турниру у Акапулку.