ИСТОРИЈА У ЊУЈОРКУ: Алкараз освојио УС опен и постао најмлађи “број један” икада

12.09.2022. 07:46
Karlos Alkaraz
Карлос Алкараз / Извор: Профимедиа

Велики успех 19-годишњег Шпанца.

Историја је исписана, Карлос Алкараз је освојио УС опен и постао најмлађи први тенисер света икада.

ПОЦЕКО У ЕКСТАЗИ: После победе над Србијом, селектор Италије СКОЧИО на Јаниса, погледајте реакцију Грка (ВИДЕО)

НИКАКВА ИДЕЈА У НАПАДУ, У ОДБРАНИ БУШНИ Маринковић најискренији од свих: "Катастрофа..."

ПРЕЛЕПО: Ноле добио БИСТУ у Америци на дан финала, а на њој МОЋНЕ речи Србина о НАТО бомбардовању (ФОТО)

Шпанац, који има само 19 година, савладао је у финалу последњег грен слема сезоне Норвежанина Каспера Руда са 6:4, 2:6, 7:6 (1), 6:3 и стигао до прве титуле из ранга “велике четворке” у каријери и, веровали или не, лидерске позиције на АТП листи.

Алкаразу је за овај подухват било неопходно три сата и 20 минута у финалном дуелу. Испоставило се да су е кључни тренуци одиграли у у финишу трећег сета који је Алкараз добио са 7:1 у тај-брејку и сломио отпор Норвежанина који је у Њујорк стигао као седми тенисер света.

Алкараз је спасао две сет лопте у 12. гему трећег сета, при вођству Руда 6:5 и када је коначно изборио тај-брејк, у доигавању је допсутио ривалу да освоји само један поен. Брејк у шестом гему последњег сета значио је практично и победу и емотивну прославу момка који представља најозбиљнијег кандидата за наследника великана “белог спорта” Рафаела Надала, Новака Ђоковића и Рожера Федерера.

Успех Алкараза добија на значају када се узме у обзир податак да је до финала стигао после три узастопна меча одиграних у пет сетова, а до финала је провео чак 20 часова и 19 минута на теренима “Флешинг медоуза”.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Новак Ђоковић имитира Рафаела Надала