Кецмановић у четвртфиналу у Сан Франциску, чека га противник који је МНОГО боље рангиран од њега

08.02.2018. 15:32
Miomir Kecmanović
Миомир Кецмановић / Извор: Профимедиа

Српски тенисер бољи од Џеј-Си Арагона.

Српски тенисер, Миомир Кецмановић, пласирао се у четвртфинале челенџера у Сан Франциску, пошто је у осмини финала био бољи од Џеј-Сија Арагона резултатом 2:0, по сетовима 6:4, 7:6(6) након једног часа и 36 минута игре.

ТУРНИР У СОФИЈИ: Пораз Зимоњића и Троицког

ФАНОВИ У НЕВЕРИЦИ: Федерер донео КРАЈЊЕ НЕОЧЕКИВАНУ одлуку! (ФОТО)

Три брејка виђено је у првом сету. Кецмановић је у трећем гему одузео сервис Американцу и повео са 2:1, али му се Арагон реванширао у шестом за изједначење на 3:3. Већ у наредном гему Кецмановић је поново дошао до брејка и ту предност сачувао је до краја сета.

У другом сету играчи су били далеко сигурнији у својим сервис гемовима, виђене су само три брејк лопте, па је победник одлучен у тај-брејку. Арагон је повео са 4:1, потом и 6:4, али је Кецмановић са четири везана поена спасао две сет лопте и дошао до коначног тријумфа.

Његов наредни противник је такође Американац, Мајкл Мо, који је тренутно 163. играч света и на АТП листи је 31 место боље пласиран од српског тенисера.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.