КИНЕСКИ ЦАР: Јанко ПОКОРИО Ћингдао! (ВИДЕО)

23.04.2017. 09:01
Janko Tipsarević
Јанко Типсаревић / Извор: МН Press

Нова титула за српског аса.

Јанко Типсаревић успео је да одбрани титулу на челенџеру у кинеском Ћингдау. Српски ас је до новог трофеја у каријери стигао тријумфом у финалном мечу против Немца Оскара Отеа. Јанко је победио са максималних 2:0, по сетовима 6:3, 7:6 после скоро два сата велике борбе.

НОВА ИДЕЈА: Обрадовић препоручује Ђоковићу да узме савет од љутог РИВАЛА! (ФОТО)

ДИРЕКТНА: Мирјана Бобић Мојсиловић је ОВАКО окарактерисала Новака (ФОТО)

Типсаревић је био бриљантан у првом делу игре, јер је направио два брејка и за 40 минута дошао до велике предности – 6:3.

#keepdigging

А пост shared by Јанко Типсаревиц (@tipsarevicjanko) он

У другом сету водила се далеко неизвеснија борба која је трајала чак 72 минута. У првих пет гемова, ривали су разменили по два брејка, а при резултату 6:5, српски тенисер је пропустио прву меч лопту, тако да се моралао у тај-брејк. У 13 гему другог сета виђена је права драма, јер је Типсаревић реализовао тек седму меч лопту и овај део игре решио у своју корист са 11:9.

Турнир у Кини играо се за наградни фонд од 125 хиљада долара, а победнику је припало 100 АТП бодова.