КОНАЧНО: Ђере славио у Индијан Велсу! Прекинуо низ пораза и заказао дуел са десетим носиоцем

11.03.2022. 07:19
Laslo Đere
Ласло Ђере / Извор: Реутерс

После преокрета

Српски тенисер Ласло Ђере пласирао се у друго коло Мастерса у Индијан Велсу пошто је на старту савладао Квона Сонвоаиз Јужне Кореје са 2:1 (2:6, 6:3 и 6:4).

ИНДИЈАН ВЕЛС: Крајиновићу српски дерби

ИСПАШТАО ЗБОГ НОВАКА: Нема правде у тенису

МЕДВЕДЕВ ПРИЗНАЈЕ ДА СТРЕПИ: Надам се да ме неће избацити (ФОТО)

Ђере је прекинуо низ од пет узастопних пораза, а у другом колу састаће се са десетим носиоцем Јаником Синером из Itallije.

Корејац је одлично одиграо уводни сет, одузео је сервис ривалу у првом и седмом гему, и без потешкоћа за 36 минута повео са 1-0. Ђере је у том делу меча имао две брејк лопте, по једну у шестом и осмом гему, али их није реализовао.

Други сет почео је идентично као и први – Квон је одузео сервис српском играчу, али је Ђере је два пута узастопно направио брејк, везао је пет освојених гемова, код резултата 5:2 није реализовао сет лопту, али јесте у следећем на свој сервис без изгубљеног поена.

Ђере је на старту одлучујућег сета направио брејк, повео је са 3:1, међутрим, Квон је успео да се врати и преокрене на 4:3. Ипак, српски тенисер се издигао у најважнијем тренутку, прекинуо је серију противника, а у деветом гему по други пут у овом сету одузео сервис Квону за 5:4, а у наредном је завшио меч.

Најновије вести о првом рекету света можете наћи на овом линку - НОВАК ЂОКОВИЋ.