ЛУДИ МЕЧ У ЈАПАНУ: Нина и Алекс ИМАЛЕ две МЕЧ лопте, па ИЗГУБИЛЕ резултатом за ГИНИСА!

24.07.2021. 12:02
Nina Stojanović i Aleksandra Krunić
Нина Стојановић и Александра Крунић / Извор: Профимедиа

Борба је трајала преко два сата.

Нису имале среће Александра Крунић и Нина Стојановић у конкуренцији женских дублова. Српски пар изгубио је од кинеске комбинације Јанг Жаоксуан/Ксу Јифан резултатом 1:2 (6:4, 4:6, 16:18), после два часа и шест минута игре.

ПОСЛЕ МЕЧА СА ДЕЛИЈЕНОМ: Ноле ХВАЛИО Микеца, а КРТИКОВАО организаторе Игара

НИНА У 2. КОЛУ ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА: Јапанка РАЗБЕСНЕЛА Стојановићеву, а онда је прорадио српски ИНАТ!

МИОМИР СЕ НЕ ШАЛИ: Кецмановић РАЗБИО Пољака, сада га чека 14. НОСИЛАЦ!

Није добро кренула сезона за Звезду - реми с Војводином и пораз од Каирата унели су немир на Маракану, па би вечерас (21.00) Младост из Лучана морала да падне. Квота на кеца је 1,10, а на понеду домаћина без примљеног гола (Сигурна победа) 1,60. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Звезда - Младост Лучани.

Српкиње су захваљујући брејку направљеном већ на почетку меча, у првом гему, стекле предност и сачувале је до краја сета, за вођство од 6:4.

Уследио је реванш кинескиња истим резултатом, с тим што је у другом сету виђено више брејкова. Први су начиниле Нина и Алекс, али су Јанг и Ксу узвратиле моменталним рибрејком и изједначиле на 2:2.

Ипак, у десетом гему Крунићева и Стојановићева су поново дозволиле ривалкама да им одузму сервис, што се испоставило одлучујућим за изједначење у сетовима - 4:6.

А онда је уследио маратон. Чинило се да ће меч трајати до бесконачности, обзиром да је направљен чак 21 брејк! Имале су Српкиње две меч лопте, нису их искористиле, док је Кинескињама требало невероватни седам прилика да реше дуел у своју корист.

И на крају су успеле, невероватним резултатом од 18:16! Тако су Нина и Алекс завршиле учешће у дублу на Олимпијским играма у престоници Јапана.