МАСТЕРС РИМ: После два и по сата Федерер спасао две меч лопте, а онда...

16.05.2019. 20:13
Rodžer Federer
Роџер Федерер / Извор: Реутерс

Сјајан меч у Италији.

Швајцарски тенисер Роџер Федерер пласирао се у четвртфинале Мастерса у Риму после победе над Борном Ћорићем. Трећи тенисер света је Хрвата победио после преокрета резултатом 2:1 (2:6, 6:4, 7:6) за два сата и 32 минута. Федерер је до победе дошао упркос томе што му је меч са Ћорићем био други у дану, а Хрват је претходни играо пре два дана.

МАСТЕРС РИМ: Новак добио РИВАЛА у осмини финала! Спектакуларан ПРЕОКРЕТ решио победника (ФОТО)

ОЧЕКИВАНА ВЕСТ: Шампионка са ПОВУКЛА са Ролан Гароса (ФОТО)

ПРОЗИВАО НОВАКА, ПА СЕ ИЗБЛАМИРАО ЗА СВЕ ПАРЕ: О срамном ПОТЕЗУ Кирјоса БРУЈИ цео Рим! (ВИДЕО)

Ћорић је феноменално отворио меч и повео је са 4:0, па је ту предност материјализовао и мирно је привео први сет крају.

На почетку другог сета се водила изједначена битка, коју је брејком орекинуо Федерер и повео је 4:2. Међутим, када је Швајцарац сервирао за сет при резултату 5:3 претрпео је брејк, али је већ у наредном поново одузео сервис портивника и изједначио је у сетовима.

У трећем сету није било брејкова, а до брејк лопти је дошао само Ћорић који у два наврата није успео да их искористи, па је одлука пала у тај-брејку. Швајцарац је у пдлучујућем гему спасао две меч лопте и славио са 9:7.

Федерер ће у четвртфиналу играти са бољим из меча у ком се састају Стефанос Циципас и Фабио Фоњини.

Погледајте како изгледа данска тенисерка Каролина Вознијацки.