МАСТЕРС ШАНГАЈ: Још једно велико изненађење у Кини, Зверев оборио легенду на колена (ФОТО)

11.10.2019. 14:57
Aleksander  Zverev
Александер Зверев / Извор: Реутерс

Немац тријумфовао у три сета.

Александер Зверев пласирао се у полуфинале Мастерса у Шангају пошто је после велике борбе у три сета савладао Роџера Федерера (6:3, 6:7 (7:9), 6:3) за два сата и шест минута игре. Зверев ће у полуфиналу играти са бољим из меча између Италијана Матеа Беретинија и Аустријанца Домоника Тима.

НОВАК ОБЈАСНИО УЗРОК ПОРАЗА: Ово никако нисам СМЕО да урадим

НОЛЕ У ПРОБЛЕМУ: Ево како ће изгледати борба са Надалом за ТРОН до краја сезоне

МАСТЕРС ШАНГАЈ: Ништа од одбране ТИТУЛЕ, Циципас после великог ПРЕОКРЕТА победио Новака (ФОТО)

Први сет протекао је у сигурној игри оба тенисера, па је виђена само једна брејк прилика у шестом гему коју је Зверев искористио, затим потврдио брејк, а убрзо и решио први сет у своју корист. Други сет био је много узбудљиви пошто су у другом и трећем гему Зверев и Федерер разменили по брејк, да би сваки тенисер чувао успешно свој сервис до саме завршнице. Зверев је у 11. гему други пут успео да одузме сервис Швајцарацу и дође до три меч лопте које је успео да прокоцка па је Федерер одмах вратио брејк и отишло се у тај-брејк у којем је искусни Швајцарац успео да изједначи у сетовима.

Међутим, то није поколебало Зверева. Успео је Немац да у другом гему брејкне Швајцарца и стекне предност од 3:0, а затим је пропустио и још три брејк шансе. Ипак, и један направљен брејк био му је добвољан за тријумф и пласман у полуфинале.