МЕДВЕДЕВ МУКУ МУЧИО, АЛИ ПРЕОКРЕНУО: Други рекет света славио против домаћина

19.11.2021. 00:43
Danil Medvedev
Данил Медведев / Извор: Профимедиа

Руски тенисер Данил Медведев успео је да оконча групну фазу Завршног мастерса са максималним учинком.

Он је у последњем колу победио Јаника Синера резултатом 6:0, 6(5):7, 7:6(8), после два часа и 32 минута игре.

Синер, који је ушао као замена уместо Матеа Беретинија, био је близу друге победе из исто толико мечева у Торину.

ТО СЕ ЧЕКАЛО 27 ГОДИНА: Ђоковић поново померио ГРАНИЦЕ!

НОВАК У ПРАЈМТАЈМУ: Познато када Ђоковић игра са Норијем

МАГИЈА: Ове Нолетове ПОТЕЗЕ не можете да видите на ТВ! Ђоковић се такмичио са ЗВЕЗДОМ друштвених мрежа (ВИДЕО)

Имао је и меч лопту у тај-брејк трећег сета, али је Медведев уз доста муке ипак славио на крају.

Велика нада италијанског тениса у грчу је започела меч против фаворизованог противника.

Није могао Синер нити до једног гема да дође у првом периоду, да би у другом, након размене брејкова, о победнику одлучивао тај-брејк. У њему је Италијан стигао до сет лопте, одиграо агресивно и стигао до изједначења.

Деловао је Синер разиграно у тим тренуцима, на крилима публике је прво спасао брејк лопту, а онда у петом гему одузео сервис ривалу.

Чинило се да ће му то бити довољно, Медведев је већ почео да игра хазардерски, међутим, то му се исплатило – преживео је и обезбедио тај-брејк.

Било је драме, Синер није искористио другу меч лопту, Рус јесте, те је на крају и стигао до победе после маратона.

У полуфиналу ће играти са бољим из дуела Рубљов – Руд (петак, 14.00).