НАДАЛ ПРИЗНАО ДА ГА И ДАЉЕ ПРОГОНИ! Рафа се сетио легендарног меча са Новаком који је трајао скоро ШЕСТ сати
Меч за историју.
Рафаел Надал признао је да га и данас боли један од најтежих пораза у каријери – епско финале Аустралијан опена 2012. године против Новака Ђоковића.
Иако је завршио каријеру и тврди да више не размишља као професионални тенисер, Шпанац је открио да му се један детаљ из тог меча и даље врти по глави.
У питању је чувено финале које је трајало рекордних пет сати и 53 минута, а које је Ђоковић добио резултатом 5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5.
-Прошлост је прошлост, али на њу гледам позитивно. Имао сам много бољу каријеру него што сам икада могао да замислим. Ипак, постоји тај пасинг-шот против Ђоковића у финалу Мелбурна који стално враћам у глави. Враћам га изнова и помислим: 'Боли ме када то видим'. Био је то веома лак ударац и практично је значио да ћу освојити турнир - рекао је Надал у подкасту "Доц Талк".
Шпанац је мислио на поен из петог сета када је водио 4:2 и имао 30:15 на свој сервис, али није успео да реализује зицер који би га довео на корак од титуле. На крају је Ђоковић успео да преокрене ситуацију и освоји један од најчувенијих мечева у историји тениса.
Надал је истакао да данас много мирније посматра своју каријеру и ривалства која су обележила једну еру.
-Сада када сам завршио каријеру, видим Федерера или Ђоковића и веома ми је драго због тога. Са Роџером се често чујем телефоном. Док играш, ривалство увек постоји и донекле си резервисан. Сада је све много природније.
Открио је и да и даље прати тенис, посебно дуеле Јаника Синера и Карлоса Алкараса, али и развој младог Рафаела Ходара, за кога сматра да је направио огроман напредак у последњих годину дана.