НАЈТЕЖА ПРЕПРЕКА ДО ФИНАЛА: Новак сазнао име следећег противника на Ролан Гаросу (ФОТО)

03.06.2019. 18:24
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Први рекет света имаће тежак посао.

Александар Зверев, пети носилац, савладао је Италијана Фабија Фоњинија са 3:1 (3:6, 6:2, 6:2, 7:6) и пласирао се у четвртфинале Ролан Гароса. Немац ће се у следећој рунди састати са првим рекетом света, Новаком Ђоковићем који је данас лако изашао на крај са Ленардом Штруфом кога је победио максималним резултатом.

Зверев и Фоњини су одиграли меч који је трајао готово три сата, а немачки тенисер је успео да преокрене ток сусрета, после изгубљеног првог сета.

СРБИН УШАО У ИСТОРИЈУ: Оно што је успело Ђоковићу није ни краљу Ролан Гароса, Надалу (ФОТО)

РОЛАН ГАРОС: Новак СУРОВ према Немцу, сада је на реду четвртфинале (ФОТО)

ПРЕШАО ГРАНИЦУ: Вавринка славио победу, а онда је Циципас покушао да БРУТАЛНО превари судију (ВИДЕО)

Фоњини је боље започео меч, у првом сету дошао је до кључног брејка у осмом гему за 5:3, што му је било довољно да, после 33 минута игре поведе са 1:0. Зверев је након тога одиграо знатно ангажованије и концентрисаније, па је наредна два сета Немац добио са по 6:2.

Меч је преломљен у тај-брејку четвртог сета, који добија Зверев са 7:5 и са укупних 3:1 пети фаворит се пласирао у четвртфинале Отвореног првенства Француске, где га чека Новак.

Ђоковић и Зверев су у досадашњој каријери одиграли четири меча, а скор је изједначен - 2:2.