НИШТА ГА НЕЋЕ: Надал повео, па се распао

Танјуг
Rafael Nadal
Рафаел Надал / Извор: Профимедиа

Други пораз Шпанца на старту сезоне.

Шпански тенисер Рафаел Надал поражен је од Аустралијанца Алекса де Минора 3:6, 6:1, 7:5 у првом мечу последњег кола групе Д на Јунајтед купу у Сиднеју. Меч је трајао два сата и 43 минута.

АТП АДЕЛЕЈД: Испао Новаков највећи конкурент за титулу

ПРЕ 12 МЕСЕЦИ БАЦИЛИ СУ ГА У БЛАТ0: Ево како су навијачи у Аустралији дочекали НА ТЕРЕНУ Новака Ђоковића (ВИДЕО)

РАСКИНУО СА НАЈЛБАНДИЈАНОМ: Миомир Кецмановић има новог тренера

Надал је успео да добије први сет резултатом 6:3, а онда је Аустралијанац бриљирао у другом сету, пошто је противнику препустио само један гем. Велика борба виђена је у трећем сету, који је припао Де Минору 7:5. На овом мечу виђено је 10 брејкова. Меч није имао резултатски значај, јер је Велика Британија још раније изборила пласман у нокаут фазу Јунајтед купа као победник групе Д.

Ово је други пораз Надала у Сиднеју, пошто је други тенисер света у првом колу групе изгубио од Британца Камерона Норија.

Јунајтед куп је био припрема Надалу за Аустралијан опен, који почиње 16. јануара. Шпанац брани титулу у Мелбурну, пошто је прошле године у финалу победио Руса Данила Медведева 2:6, 6:7 (5:7), 6:4, 6:4, 7:5.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа руска фудбалерка Ксенија Коваленко.