МАСТЕРС СИНСИНАТИ: Ђоковић ДАО ГАС! Играо се са Тенисом, ово већ личи на великог шампиона

25.08.2020. 23:13
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Фото: Танјуг/АП

Србин сигуран у осмини финала.

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале мастерса Синсинати, који се ове године игра у Њујорку, победом над Американцем Тенисом Сандгреном резултатом 6:2, 6:4. Важан податак је и да српски ас није имао проблеме са вратом као у мечу друге рунд,е који је претходне ноћи одиграо против Литванца Рикардаса Беракниса.

НОВАКОВА ПОВРЕДА ЗАБРНУЛА НАВИЈАЧЕ: Ђоковић ОТКРИО у каквом је стању - "Већ четири дана ово траје"

ЛУДО БУРАЗЕРУ! Крајиновић блистао од среће после велике победе против Тиме

НОВАКУ НИЈЕ БИЛО ЛАКО НА ТЕРЕНУ: Ђоковић се МУЧИО цео меч али је послао поруку ОХРАБРЕЊА!

Ђоковић је сјајно почео меч. Иако је Сандгрен имао 40:15 на свој сервис, Новак је везао четири поена и начинио брејк већ на самом почетку дуела осмине финала. Затим је Србин освојио гем без изгубљеног поена на свој сервис и додатно сломио морал Сандгрену.

Американац се држао до резултата 3:2, а онда је први рекет света везао три гема. У тој мини серији одузео је још један сервис ривалу и стигао до 6:2 после 34 минута и две неискоришћене сет лопте.

Сличан сценарио виђен је и у другом делу игре. После скоро девет минута борбе Ђоковић је направио брејк на старту искористивши другу шансу. Убрзо је на семафору писало 2:0, иако је Сандгрен стигао до 40:30 после 40:0 за српског аса. Уследио је период у којем су оба ривала освајала гемове на свој сервис, па је Ђоковић рутински привео меч крају добивши други сет са 6:4 и меч после 88 минута борбе.

Била је ово јубиларна 20. узастопна победа Ђоковића у 2020. години у којој још није осетио горчину пораза. Наредни ривал најбољег тенисера света биће Немац Јан-Ленард Штруф који је био бољи од Давида Гофана у осмини финала.

Погледајте како изгледа Данијела Рајић, супруга НБА аса Пола Џорџа.

ПОСЛЕ ПЕТ МЕСЕЦИ: Изашла АТП листа, Надал ВРЛО БЛИЗУ Ђоковића

ПРЕДИВНО И ПОМАЛО ПРОВОКАТИВНО: Цибулкова ДОЈИ бебу у авиону (ФОТО)

НИКАДА ГА НЕЋЕ ЗАБОРАВИТИ: Ноле се сетио Брајантовог рођендана, ЕВО шта му је НАПИСАО у поруци!