ПОТВРЂЕНО: Ђоковић и Синер на истом турниру пред Вимблдон
Битна провера
Новак Ђоковић враћа се на терен пред Вимблдон, пошто ће учествовати на егзибиционом турниру "Гиоргио Армани Tennis Classic" у лондонском Харлингем клубу.
Освајач 24 Гренд слем титуле и олимпијски шампион играће у среду, 24. јуна, против Карена Хачанова, у једном од најзанимљивијих дуела турнира који традиционално служи као завршна припрема за Вимблдон.
Ђоковић је редован учесник ове егзибиције од 2022. године, а и прошле сезоне је у Харлингему играо управо против Хачанова, када га је Рус савладао са 7:6, 6:4.
Пре њиховог дуела на програму ће бити меч између Јаника Синера и Камерона Норија, што додатно појачава спектакл на трави једног од најпрестижнијих лондонских клубова.
Организатори су потврдили да ће ове године учествовати још и Бен Шелтон, Јиржи Лехечка, Томи Пол и Ђовани Мпеши Перикар, уз раније најављене играче као што су Каспер Руд, Флавио Коболи и Лернер Тијен.
Турнир ће бити одржан од 23. до 27. јуна, а ово ће бити његово 32. издање.
Директор турнира Никхил Во истакао је да организаторе чека велика недеља тениса уочи Вимблдона.
"Одушевљени смо што ове године у Харлингем клубу можемо да угостимо овако изузетан састав играча. Новаков повратак на егзибицију, уз дебитантски наступ Јаника Синера, обећава фантастичну недељу врхунског тениса. Са неким од највећих имена овог спорта на нашим култним травнатим теренима пред Вимблдон, радујемо се томе што ћемо играчима и публици пружити заиста незаборавно искуство", рекао је Во.
Ђоковић ће тако пред излазак на терене Ол Ингланд клуба имати важну проверу на трави, у покушају да додатно ухвати ритам за трећи Гренд слем сезоне.