СПАСАО 5 МЕЧ ЛОПТИ: Несаломиви Ноле преко Вердаска до финала у Дохи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

06.01.2017. 17:41
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Српски тенисер победио Вердаска 4:6, 6:7 (7:9), 3:6.

Новак Ђоковић граби ка првој титули у новој години! После четири одиграна меча, он је забележио и максималан број победа а последња у низу јесте над Шпанцем Фернандом Вердаском, са коначним резултатом 4:6, 6:7 (7:9), 3:6, чиме је обезбедио пролаз у финале.

После изгубљеног првог сета, Новак се пробудио и успео да оконча меч у своју корист.

Већ у првом гему, Новак је имао потешкоћа па је морао да се бори за предност и то на своју серву. Дуга размена обележила је сам почетак меча, али је Вердаско успео да сачува сервис и освоји први гем. Прва брејк лопта виђена је у четвртом гему, на сервис Вердаска, после 17 минута, али је после дуге размене удараца, чак 28, Шпанац успео да натера Ђоковића на грешку и спаси брејк лопту након чега је и добио аплауз Србина.

БОДРИ СА ТРИБИНА: Човек који је освојио све, на мечу Ђоковић - Вердаско (ФОТО)

До првог брејка је ипак дошло на сервис Вердаска, поново после дуге размене удараца, истрајнији је био други тенисер света. На несрећу српског играча, он је тај брејк врло брзо изгубио, пошто је Вердаско имао три брејк лопте и већ прву је искористио.

Нажалост, Ђоковић је изгубио и наредни сервис, па је после вођства од 4:2, после губио са 5:4, и тиме дао шансу противнику да сервира за први сет. Тешка борба се водила у последњем гему првог сета, имао је Ђоковић брејк шансу али је ипак Вердаско искористио трећу сет лопту, па је и повео - 6:4.

Одмах на почетку другог сета, виђен је први брејк али не на страни нашег тенисера. Вердаско је успео да поведе са 2:0, али је Новак имао прилику након тога да преокрене резултат, што је и успео. Смањио је предност на 2:1, па је и изједначио - 2:2.

Ђоковић је РАЗОЧАРАН, и то МНОГО

Потом следи екстремно брз гем, који је Ђоковић освојио без изгубљеног поена, и повео 3:2. У наредна три гема се играо егал, и није било много неизвесности, међутим приликом 4:4, виђена су две брејк лопте за Нолетовог ривала, али је на срећу Србин успео да их спаси. То је вероватно био и најдужи гем (10 минута) у којем су се низале брејк и гем лопте, на крају је Ђоковић изашао као победник.

Уследио је брз гем на сервис Вердаска, дошло се до резултата 6:6, чиме се отишло у тај-брејк. Први мини брејк виђен је после трећег одиграног поена, када је Ђоковић успео да одузме сервис противнику. Али та предност није дуго трајала, пошто је већ у наредна два поена Вердаско узвратио.

И ОН ИМА НЕОСТВАРЕНУ ЖЕЉУ: Новак открио шта му недостаје (ФОТО)

Иако је први повео, Ноле је потом губио у тај-брејку резултатом 6:2 али је својом упорношћу и смиреношћу успео да изједначи на 6:6. После тешке борбе и мноштво тај-брејкова, српски тенисер је спасао пет меч лопти и увео нас у трећи, одлучујући сет.

ОТКРИВЕНО: Ово је ПРАВИ разлог зашто је АНА окончала каријеру! (ФОТО)

На старту последњег дела игре, није било изненађења, већ је свако узимао гемове на своју серву. Прва шанса за брејк која је виђена у трећем сету, била је Нолетова, ту прву је искористио за резултат 3:2 у његову корист. После тога је све ишло глатко и без опасности за Новака. Није допустио противнику да угрози повољан резултата па је Ноле привео меч крају и победио са 2:1 у сетовима.

Новака у финалу чека победник из меча Енди Мареј/Томаш Бердих.