ТРОЧАСОВНА ДРАМА У АБУ ДАБИЈУ: Надал ПРЕОКРЕТОМ срушио ХРАБРОГ Циципаса за први трофеј у новој сезони! (ФОТО)

21.12.2019. 19:30
Rafael Nadal
Рафаел Надал / Извор: Профимедиа

Било је баш узбудљиво.

Најбољи тенисер планете Рафаел Надал освојио је егзибициони турнир у Абу Дабију савладавши Грка Стефаноса Циципаса са 2:1 (6:7, 7:5, 7:6), после преокрета за три часа и 15 минута игре. Шпанцу је, поред пехара, припала и награда од 250.000 долара колико је предвиђено за освајача "Мубадала тениског светског шампионата".

РУС ЈЕ ОСТАО У ЧУДУ: Ђоковић извео ПОТЕЗ КАРИЈЕРЕ у Абу Дабију! Ударац ИЗА ЛЕЂА пао на саму линију (ВИДЕО)

ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД ЦИЦИПАСА: Ђоковић САМЛЕО ривала за свега сат и осам минута игре!

ДЕКИ СЕ ПОСЛЕ 21 ГОДИНЕ ВРАТИО КУЋИ: Станковић ЗВАНИЧНО промовисан у новог ТРЕНЕРА Звезде!

Првих осам гемова меча протекло је у изједначеној игри у којој су оба тенисера освајала своје сервис гемове. Надал је први стигао до брејка и на корак од освајања првог сета (5:4), али је Циципас одмах узвратио и изједначио резултат. Ушло се у тај-брејк који је у потпуности припао Грку са убедљивих 7:3.

Други сет је такође био егал све до самог финиша. Надал је освојио 12. гем и са 7:5 изједначио у сетовима.

Завршни период имао је сличан ток првом, али са другачијим исходом. Први рекет света је направио брејк за 4:2, али је грчки тенисер у наредна два гема поново успео да поравна на 4:4. Овога пута је Шпанац одиграо доста концентрисаније у тај-брејку, решио га у своју корист са 7:3 и дошао до првог трофеја у новој сезони.

Подсетимо, треће место на егзибицији у Абу Дабију припало је најбољем српском играчу Новаку Ђоковићу који је савладао Карена Хачанова са 2:0.