УС ОПЕН: Новак се мало мучио, али је елиминисао Јановица (ФОТО)

30.08.2016. 08:26
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Профимедиа

Најбољи тенисер планете заиграо сјајно после изгубљеног сета.

Новак Ђоковић је одбрану титуле на УС опену започео победом против Јиржија Јановица 3:1 (6:3, 5:7, 6:2, 6:1). Најбољи тенисер планете до победе није стигао нимало лако, Јановиц се показао као незгодан ривал. После изгубљеног сета Новак је ипак додао гас, показао да је много квалитетнији од ривала, па је лако освојио трећи и четврти сет. Меч је трајао два сата и 37 минута.

ЗАБАВЕ НИКАД ДОСТА: Док Новак тренира, Јелена ... (ФОТО)

НЕВИЂЕНО: Легендарни амерички тенисер изнео СВОЈЕ објашњење о Новаковој повреди (ФОТО)

Ђоковић је у првом сету, као и касније током меча, имао велике проблеме са скраћеним лоптицама Јановица, али и са лакшом повредом надлактице због које је код резултата 3:2 био приморан да затражи медицински тајм аут. Одмах после паузе Србин прави брејк, а затим га потврђује без изгубљеног поена. Код вођства 5:3 Новак је сервирао за освајање сета, Јановиц је имао чак две везане брејк лопте, али их није искористио, Србин је направио преокрет и освојио први сет.

НЕЋЕ БИТИ ЛАКО: Муслин ЗБОГ ОВОГА има јаку ГЛАВОБОЉУ пред квалификациони меч против Ирске (ФОТО)

У другом сету виђена је велика борба за сваки поен, било је много брејк лопти на обе стране. Оба тенисера су стигли до једног брејка, па се у завршницу сета ушло са 5:5. Јановиц је повео 6:5, а затим је Новак сервирао за останак у сету. Србин је на 15:30 направио двоструку сервис грешку чиме је олакшао пут Пољаку до изједначења у сетовима.

УС ОПЕН: Лајовић пропустио ВЕЛИКУ шансу (ФОТО)

У трећем сету није било никакве дилеме, Ђоковић је заиграо најбоље што може, направио је два брејка, и рутински стигао до вођства 2:1 у сетовима. Четврти сет је такође почео сјајно за Ђоковића који је одмах направио брејк и тако најавио да ће решити меч резултатом 3:1.