УСПЕШАН ПОВРАТАК: Крајиновић се пласирао у друго коло Ротердама (ВИДЕО)

14.02.2018. 10:05
Filip Krajinović
Филип Крајиновић / Извор: Профимедиа

Српски тенисер победио Канађанина 2:1.

Српски тенисер Филип Крајиновић успео је да забележи победу у првом мечу по повратку на терен, односно од пораза на старту турнира у Дохи победивши Феликса Огера-Аласима из Канаде, тренутно 168. на АТП листи, резултатом 6:2, 3:6, 7:5.

СЕНЗАЦИЈА У РОТЕРДАМУ: Вавринка ИСПАО од 259. тенисера на планети!

АТП РОТЕРДАМ: Троицки после преокрета стигао до Бердиха

Филип је сјајно почео и за тачно четрдесет минута, уз два брејка, стигао до вођства у сетовима. Међутим, млади Канађанин успео је да узврати у шестом гему другог сета, пошто је претходно у маратонском гему спасао брејк лопту, и да уведе сусрет у одлучујући сет. У трећем сету, наш тенисер је спасао три брејк шансе за вођство од 4:3, пре него што је четврту брејк лопту претворио у коначни тријумф.

Крајиновић ће се у другом колу састати са победником дуела између Бугарина Григора Димитрова и Јапанца Јуичија Сугите, који је на програму око 14 часова. Турнир у Ротердаму игра се за наградни фонд од 1.862.925 евра.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.