WTA ПЕКИНГ: Александра преокретом до другог кола

29.09.2018. 12:17
Aleksandra Krunić
Александра Крунић / Извор: Реутерс

Српска тенисерка савладала Елену Свитолину са 2:1.

Александра Крунић успешно је стартовала на тунриру у Пекингу пошто је у првом колу после преокрета у узбудљивом мечу савладала Елену Свитолину са 2:1 (0:6, 6:4, 7:6 (7:4)) после два часа и пет минута игре.

АТП ПЕКИНГ: Троицки у финалу квалификација

АТП ПЕКИНГ: Лајовић прошао прву препреку, стигао надомак главног жреба

Ипак, почетак није био добар. Српска тенисерка није искористила одмах на старту три брејк шансе, а затим је Свитолина први сет узела са 6:0. Изгледало је да ће налет Украјинке бити тешко зауставити, посебно када је Свитолина направила брејк почетком другог сета и повела са 2:0, али је Крунићева тек тада заиграла како уме. Александра је прво направила брејк уз помоћ којег је убрзо дошла до изједначења 4:4, а затим још један после којег је изједначила и у сетовима.

ПРЕЛОМИО: Мареј донео ВЕОМА ВАЖНУ одлуку (ФОТО)

Много узбуђења било је у трећем сету. У првих шест гемова по два пута су ривалке једна другој узимале сервис, да би у 11. гему направила брејк и сервирала за меч. Свитоклина је међутим успела да узврати брејк и избори се за тај-брејк, али је у њему Александра и дефинитивно преломила и дошла до победе.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.