WTA ШЕНЖЕН: Прва професионална победа Нине Стојановић (ФОТО)

02.01.2017. 11:41
Nina Stojanović
Нина Стојановић / Извор: МН Press

Српска тенисерка славила посла два сата велике борбе.

Није могла боље да почне 2017. за Нину Стојановић. Српска тенисерка остварила је прву професионалну победу у каријери, у првом колу WTA турнира у Шенжену пошто је после 120 минута успела да савлада Тимеу Бабош са 2:1 (1:6, 7:5, 6:2).

WTA ШЕНЖЕН: Јелена по старом, топло-хладно, па испадање (ФОТО)

Нина је прилично лако изгубила први сет од Мађарице која је направила два узастопна брејка и после пола сата водил са 1:0. Много већа борба дешавала се у другом сету. Обе тенисерке чувале су успешно свој сервис и све је мирисало на тај-брејк. Међутим, Стојановићева је сачекала шансу у 12. гему и успела да направи брејк за изједначење у сетовима. У трећем есту, Нина се потпуно разиграла, три пута одузела сервис Мађарици и дошла до прве професионалне победе у каријери.

НОВО ПОЈАЧАЊЕ: Ноле добио још једног члана СТРУЧНОГ ШТАБА (ФОТО)

ДИРЕКТНО ИЗ ДОХЕ: Ево шта ВАМ је НОЛЕ пожелео за НОВУ ГОДИНУ (ВИДЕО)

У другом колу у Шенжену, Стојановић ће играти против Тунижанке Онс Џабур која је у првом колу максималним резултатом савладала Швајцаркињу Стефани Вогел.