ЗАВРШНИ МАСТЕРС: Тим поражен у мечу за престиж, прва победа Рубљова

19.11.2020. 17:21
Dominik Tim
Доминик Тим / Извор: Реутерс

Рус све решио у два сета.

Андреј Рубљов остварио је прву победу на Завршном Мастерсу у Лондону пошто је са 2:0 савладао Доминика Тима (6:2, 7:5) после једног дсата и 15 минута игре. Ово је био само меч за предстиж пошто је Тим претходно већ успео да обезбеди полуфинале, док је Рубљов био без шанси за пласман међу четири најбоља тенисера у Лондону.

ЂОКОВИЋ УЛАЗИ У НОВИ ПОСЛОВНИ ПОДУХВАТ: Новак почиње сарадњу са чувеном музичком звездом (ФОТО)

ЂОКОВИЋ ТРАЖИ УБЛАЖАВАЊЕ МЕРА: Новак ОШТРО реаговао, обратио се ВЛАСТИМА!

СКАНДАЛ У СВЕТСКОМ ТЕНИСУ: Надал и Федерер ПРОГУРАЛИ правило да НАШКОДЕ Ђоковићу

Рублеј није желео да напусти Лондон без тријумфа и одлучне је ушпао у меч одузевши Тиму прва два гема на његов сервис за вођство од 4:0. Аустријанац се није много због тога потресао, а Рубљов је ускоро и освојио први сет.

Чуда прави Андреа Тринкијери с Бајерном - Баварци тренутно деле прво место с Барселоном (имају по седам победа), а вечерас им у госте стиже ЦСКА, који се налази на трећој позицији и у серији је од четири победе. Квота на Бајерн је 3,05, а на ЦСКА 1,45. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Бајерн - ЦСКА.

Већа борба се развила у другом сету, мада је поново Рубљов већ у трећем гему успео да Тиму одузме сервис. Међутим, Аустријаанц је дочекао шансу да и он направи брејк и то му је пошто за руком у осмом гему чиме је стигао до изједначења 4:4, да би три гема касније грчевито покушавао да се одбрани од још једног брејка Рубљова који је ипак искористио четврту брејк лопту, а затиј убрзо и завршио меч победом.

Погледајте како изгледа Јована Ђорђевић, супруга Филипа Ђорђевића.