ЗАВРШНИ МАСТЕРС У ЛОНДОНУ: Новаков први меч и ЛАГАНА победа (ФОТО)

12.11.2018. 22:26
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Одигран је други дуел групе "Гуга Куертен". Трајао је 74 минута.

Новак Ђоковић је уписао прву победу на Завршном Мастерсу у Лондону, пошто је у свом првом мечу у групи "Гуга Куертен" победио Џона Изнера. Најбоље пласирани светски тенисер и први носилац славио је (и лакше него што се очекивало) резултатом 2:0 (6:4, 6:3), после 74 минута, а у среду га очекује нови меч. У овој групи су још и Александер Зверев и Марин Чилић.

И ОН ЈЕ У ЛОНДОНУ: Роналдо дошао да гледа Новака (ФОТО)

ЗАВРШНИ МАСТЕРС У ЛОНДОНУ: На младима свет остаје, Зверев савладао Чилића (ФОТО)

Džon Izner
Џон Изнер / Извор: Реутерс

Изнер је од почетка показао да ће противника нападати најјачим оружјем сервисом, али је Србин ипак имао одговор. Већ у првом и трећем гему имао је прилике за брејк, али му је то успело у петом. Тада је Новак повео са 3:2, а затим и потврдио брејк, за предност од 4:2. У деветом гему, Ђоковић је имао нову брејк (и сет) лопту, али је није искористио. Ипак, у десетом гему имао је прилику да на свој сервис освоји сет. Без изгубљеног поена у последњем гему, Ђоковић коме су уживо пружале подршку мајка Дијана и супруга Јелена је освојио сет. До тада се играло 43 минута.

На почетку другог сета, није било брејкова, као ни прилика за одузимање сервиса. И Србин и Американац су били прилични сигурни и мало поена су препуштали један другом. На пример, Ђоковић је везао четири гема без изгубљеног поена, за изједначење на 3:3. После 61 минута игре, почео је и седми гем другог сета, а на сервису је био Изнер. Ђоковић је погодио саму линију, за 15:0, али је Изнер брзо изједначио. Новаков излазак на мрежу у следећем поену је донео 30:15, а убрзо је Србин имао и две брејк лопте. Прву није искористио, али јесте другу. Тачније, Американац је погрешио, а Новак повео са 4:3.

У осмом гему, Американац се није дао тако лако, па је успео да изједначи на 30:30. Ипак, ас ударцем је Србин дошао до прве гем лопте. Изнер је волеј послао у аут, а Ђоковић је повео са 5:3. Американац, осми носилац на турниру сервирао је за останак у мечу. Међутим, Новак је имао тр брејк и меч лопте. Није искористио прве две, али јесте трећу. За 6:3 у овом гему.

Ово је био 11. међусобни окршај Ђоковића и Изнера, и сада је 9:2 у корист тренутно најбољег светског играча. Последњи пут, Американац се радовао пре пет година.

Све најновије спортске вести можете да прочитати ОВДЕ.