Пацијент хитно довезен хеликоптером на ВМА - уследила борба за живот
На интернистичкој амбуланти било је око 180 пацијената, на неуропсихијатрији 80 и на токсикологији скоро 90. Забрињавајуће је повећан број саобраћајних несрећа, а било је укупно 185 повређених.
Протекла ноћ за дежурне лекаре ВМА протекла је бурно, прегледано је 612 пацијената, а највише је било пацијената који су се јавили у хируршке амбуланте, њих преко 430, док је велики број саобраћајних несрећа забринуо лекаре.
Према речима пуковник професора Предрага Ђурића, било је доста пацијената који су примљени на интернистичку амбуланту, око 180. На неуропсихијатрији њих 80, и на токсикологији је прегледано скоро 90 пацијената.
- Оно што бих издвојио за ваше гледаоце је то да је било велики број саобраћајних несрећа. Било је 185 повређених током протеклих 24 часа, а укупно је урађено 12 операција у хируршком блоку ВМА. Највише су посла имали наши општи хирурзи, али и ортопеди и пластични хирурзи - истакао је др Ђурић у јутарњем програму РТС.
Он је додао да је доста посла за лекаре било и у ангиосали, те да је забележено 6 акутних инфаркта и интервенција уградње привременог пејсмејкера.
- Током ноћи организован је и транспорт за пацијента из Републике Српске. Ради се о млађем мушкарцу у доби од 42 године, који је примљен на ВМА због инфаркта мозга. Након интервенције колега из Клиничког центра Бањалука, пацијент је хеликоптерским транспортом превезен на ВМА и око поноћи је наша екипа неурорадиолога на челу са доктором Мацом Јовановским и професором Ранком Раинчевићем извела једну сложену процедуру, такозвана ендоваскуларна тромбектомија. Пацијент је примљен под сликом можданог удара, а наши интервентни радиолози су успели да отворе крвни суд и пацијент је за сада стабилан - открио је Ђурић.