ПОНОС БЕОГРАДА! Батајничанка од гуме - Душица Жујко

27.04.2021. 11:45
Dušica Žujko
Душица Жујко / Извор: Фото: ГО Земун

Успех је поновила и у вежбама без реквизита, док је у вежби вијачом била најбоља, а у вежби обручем трећа, док је у вежби лоптом заузела четврто место.

На недавно одржаном првенству Београда у ритмичкој гимнастици, у А индивидуалном програму десетогодишња Батајничанка Душица Жујко (2011) је у категорији пионирки  у вишебоју освојила друго место и сребрну медаљу.

Душица Жујко наступа у најмлађој категорији, тренира од четврте године у Гимнастичком клубу Ритам - Пинки, а похађа трећи разред ОШ ''Бранко Радичевић'' у Батајници.

Захваљујући чињеници да је тако мала, вредна, упорна и талентована за шест година тренирања носилац најмање 60 медаља на домаћим и међународним такмичењима, Душица је виђена за државну репрезентативку и редовна на контролним тренинзима за избор чланица државне репрезентације.