Препознала нестале тинејџере у возу: Исповест кондуктерке која је окончала потрагу за децом - "Када су рекли имена, почела сам да се тресем..."
Кондуктерка "Србијавоза" Јелена Недељков, која је прва препознала нестале тинејџере Дуњу и Данијела у возу на релацији Београд центар–Петроварадин, испричала је како је изгледао драматичан тренутак када је схватила да су пред њом деца за којима је трагала цела Србија.
"Кренула сам у редовни преглед карата и дошла до девојчице и дечака који их нису имали. Деловали су ми некако познато. Питала сам их зашто немају карте, одговорили су да су без новца и да иду у Нови Сад. Девојчица је гледала кроз прозор, није се окретала. Деловали су уплашено и уморно. У тренутку сам схватила да је та девојчица заправо Дуња за којом трага цела Србија! Емоције су почеле да ме преплављују, почела сам да се тресем", овако ексклузивно за "Блиц" прича Јелена Недељков, кондуктерка "Србијавоза", која је прва препознала нестале тинејџере и алармирала полицију.
Подсетимо, под изговором да иду у продавницу, Дуња (15), Данијел (16) и још двоје тинејџера отишли су из школе "Др Милан Петровић" коју похађају у Улици Бате Бркића 52 и од тада им се изгубио сваки траг. Један тинејџер се одмах вратио кући, другог младића његов брат је пронашао код Бешчанског моста, а полиција је наставила да трага за Дуњом и Данијелом. Потрага за девојчицом и дечаком трајала је тачно 4 дана. Пронађени су јуче у возу, а кондуктерка "Србијавоза" Јелена Недељков нам је до детаља испричала како је изгледао тај тренутак.
Све се догодило јуче приликом редовног прегледа возних карата на релацији Београд центар-Петроварадин, четврти дан да када су Дуња и Данијел нестали.
"Рекли су ми коначно како се зову, почела сам да се тресем"
Након првобитног шока, када је угледала децу која су јој се чинила познато, Недељков их је питала да ли имају неки документ да би могла да их упише. Морала је некако да сазна њихова имена, како би била сигурна да су управо то нестали тинејџери за којима трага цела Србија.
- Ништа код себе нису имали. Онда сам их питала како се зову и презивају. Они ћуте. Поновим питање, они опет ћуте. И онда им гласно кажем да и остали путници чују и скренем им пажњу: "Ваша имена и презимена!". Глас ми дрхти. "Ја сам Дуња", уследио је одговор девојчице, а затим и дечака: "Ја сам Данијел". Почела сам да се тресем! - искрена је кондуктерка Јелена Недељков у разговору за "Блиц".
"Само да су живи и здрави, била сам много срећна"
На тренутак се, каже, осетила као победник.
- Мислим се хвала Богу што су живи и неповређени. Била сам веома срећна! Имам и ја децу, мислила сам и на њих у том тренутку. И даље не могу да верујем да сам их баш ја пронашла - прича нам Недељков, херој потраге за несталом децом.
Како каже, одмах је позвала машиновођу, колегу Милана, и саопштава му да ће воз остати у станици Земун Поље док не дође полиција, јер је у возу управо препознала Дуњу и Данијела, несталу децу.
Полиција је, према њеним речима, дошла веома брзо, узела податке и децу одвела у полицијску станицу.
"Још не могу да саберем емоције"
- И дан после овога не могу да саберем емоције. Једноставно сам само срећна што су они сада ма сигурном и не сматрам себе “херојем нације” како су ме многи данас назвали, већ само сматрам да сам одговорно и професионално поступила у оваквој несвакидашњој ситуацији - каже Јелена Недељков за "Блиц".
Ово је био, додаје нам, један од најлепших тренутака у њом животу јер се све завршио срећним исходом.
Србија Данас/Блиц