"Човек је успео да дође до деце која су се давила, али им није било спаса" Мештатнин Сталаћа описао потресне детаље трагедије у њиховом селу
Мештани Сталаћа код Крушевца, где су се јуче око 17 часова у Великој Морави утопила два дечака, кажу да не памте овакву трагедију.
Како додају, сви су добоко потресени смрћу двоје деце, а један мештанин је за беоргадске медије рекао да се све десило наочиглед бројних купача, који су се у том моменту налазили на плажи испод Старог железничког моста.
Према његовим речима, један човек је успео да дође до деце која су се давила и да их извуче на обали, али нажалост њима није било спаса.
Према његовим речима, један настрадали дечак је имао 11, а други 15 година. Такође је рекао да је један дечак био из Сталаћа, а други из насеља Град Сталаћ. Кобног дана, они су се купали на Великој Морави, али и пецали, а онда је све кренуло по злу.
- Чуо сам да су у том тренутку били у води где је муљ, а онда је једног од њих повукао вир, па је он за собом повукао и другог дечака, па су обојица почела да се даве - препричава мештанин села код Крушевца и додаје:
- На плажи је било још људи, а први је до њих је допливао наш комшија звани Гуле. Обојицу их је зграбио и извукао на обалу, па је започета реанимација, али су оба малишана преминула. Сви смо сломљени, ово је незапамћена трагедија у нашем селу.
Србија Данас/Ало