Гори клиника за опекотине у Београду: Дим испунио ходнике, хитно евакуисани пацијенти са интензивне неге
Више ватрогасно-спасилачких екипа брзо је интервенисало и пожар је локализован око 5.30 часова. Пре доласка ватрогасаца евакуисано је 15 пацијената са интензивне неге, а у згради је укупно било 20 пацијената.
У Пастеровој улици у објекту Клинике за опекотине, пластичну и реконструктивну хирургију рано јутрос дошло је до пожара због чега су одмах интервенисали припадници Сектора за ванредне ситуације, ватрогасци-спасиоци, незванично сазнаје "Блиц".
Према незваничним сазнањима, до пожара у Клиници за опекотине, пластичну и реконструктивну хирургију у Пастеровој улици број два дошло је у раним јутарњим часовима, око 4.40 часова.
Познато шта је горело
Дим се ширио из једног дела ходнику зграде у приземљу, због чега је интервенисало више јединица ватрогасно-спасилачких екипа.
Како се испоставило, горела је помоћна просторија површине око 20 метара квадратних.
Пацијенти на време евакуисани
Како "Блиц" незванично сазнаје пожар је успешно локализован око 5.30 часова, док је пре стизања ватрогасаца евакуисано 15 лица са интензивне неге са одељења опекотина.
У тренутку избијања пожара у згради Пластичне хирургије ургентног центра било је укупно 20 пацијената и сви су евакуисани пре стизања ватрогасно-спасилачке јединице.
Узрок пожара још увек није утврђен.
Извор: Србија Данас/Блиц