Језив снимак БАХАТЕ ВОЖЊЕ на Новом Београду: Возач "голфа" дивљао, а онда на раскрсници урадио СТРОГО ЗАБРАЊЕНУ ствар (ВИДЕО)
На друштвеним мрежама освануо је снимак бахате вожње у контрасмеру у Београду. МУП упозорава на пораст ових прекршаја и апелује на возаче.
Још један снимак бахате вожње у контрасмеру освануо је на друштвеним мрежама! Како се наводи, снимак је настао у Београду.
- Бахата вожња на Булевару Михајла Пупина на Новом Београду. Возач белог 'голфа' се прво кретао великом брзином, а потом је на раскрсници ушао у контра смер - стоји у опису снимка.
Подсетимо, у стравичној несрећи која се пре два дана догодила на аутопуту Шабац Рума страдало је четворо људи. Кобни судар догодио се када је "возач форда" ушао у супротан смер и ударио у "голфа" у којем је било четовро младих.
Страдали су возач "форда", троје људи из "голфа", док се четвртом младићу, који је тешко повређен, лекари боре за живот.
О све чешћем прекршају уласка у контрасмер, вечерас се огласило и Министарство унутрашњих послова, које је указалона пораст непрописне вожње траком намењеном за кретање возила из супротног смера, а што, наглашавају представља један од најтежих саобраћајних прекршаја и додају да је полиција за две недеље расветлила пет таквих случајева.
"У последње две недеље, припадници Управе саобраћајне полиције, у сарадњи са Управом саобраћајне полиције ПУ за град Београд и одељењима полицијских управа у Ваљеву, Новом Саду и Пожаревцу, расветлили су пет таквих случајева", наводи МУП у саопштењу.
Од тога, два су, како прецизирају, забележена на ауто-путу у Новом Саду и Љигу, два на мото-путу у Београду и Пожаревцу, док се један случај догодио у Булевару војводе Мишића у Београду.
Против учинилаца тих прекршаја поднете су одговарајуће прекршајне пријаве.
"Министарство унутрашњих послова апелује на све возаче да покажу максималну одговорност и опрезност у саобраћају, имајући у виду да се тако директно угрожавају животи свих учесника у саобраћају и може довести до најтежих последица", саопштио је МУП.
Истовремено, из МУП-а захваљују грађанима који пријавама полицији, као и објавама на друштвеним мрежама, доприносе откривању и санкционисању таквих прекршаја дајући значајан допринос унапређењу безбедности саобраћаја.
Из МУП-а апелују на грађане да не деле старе снимке или оне које нису настали у Србији, јер тиме долази до непотребног узнемиравања јавности.
Србија Данас/192/Курир