Мушкарац (74) из Житорађе покушао да ОБЉУБИ ДЕВОЈЧИЦУ (12), а сад је пуштен на слободу: Суд овако оправдава одлуку
Виши суд у Нишу пустио на слободу мушкарца (74), осумњиченог за покушај обљубе девојчице. Судија сматра да нема основа за притвор.
Судија за претходни поступак Вишег суда у Нишу донео је одлуку да пусти на слободу мушкарва (74) из околине Житорађе који је 4. маја ухапшен због сумње да је покушао да обљуби девојчицу (12) са сметњама у развоју.
Како је речено у Вишем суду у Нишу, судија за претходни поступак је сматрао да нема основа да му се одреди притвор.
- Решењем Вишег суда у Нишу одбијен је предлог Вишег јавног тужилаштва у Нишу за одређивање притвора за osumnjičennog. Наиме, судија за претходни поступак је саслушао осумњиченог, размотрио је предлог за притвор и одлучио да је неоснован због непостојања основане сумње да је осумњичени изврио кривично дело које му је стављено на терет - наводи се у одговору Вишег суда, Кристине Перић.
Судија за претходни поступак сматра да поменути мушкарац није имао намеру да силује девојчицу иако је као старији мушкарац пресрео дете ометено у развоју на улици и одвео га у хотелску собу не обавестивши било кога. Поред тога, судији за претходни поступак није доказ кажњиве намере мушкарца ни чињеница да је девојчицу наговорио да у хотелу каже да јој је он деда, односно да лаже, а ни то што је побегао када је дете разговарало телефоном са оцем.
Подсетимо, припадници МУП-а у Нишу ухапсили су мушкарца (74) из околине Житорађе под сумњом да је покушао обљубу дванаестогодишње девојчице.
Како је саопштено из МУП-а, мушкарац (74) је ухапшен по налогу Вишег јавног тужилаштва у Нишу, због сумње да је извршио кривично дело обљуба са дететом у покушају.
Он се сумњичи да је врбовао дванаестогодишњу девојчицу да пође са њим у један хостел у Нишу, а када ју је отац позвао телефоном, он је побегао из хостела.
Осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова, након чега је пуштен на слободу.
Србија Данас/Информер