Ово је дечко који је скочио у Саву након свађе са пријатељем: Потрага код Умке траје сатима
Очевици тврде да се у једном тренутку прочуло да је младић нестао и да је тада настала паника. Приступ месту нестанка је под контролом полиције, а приступ је могућ само преко сплава.
Драма на реци Сави траје од раних јутарњих сати, након што је пријављено да се дечко (29), наводно, утопио у близини једног сплава код надомак Београда.
Од тренутка када је алармирана полиција, цео крај је под опсадом патрола, а припадници надлежних служби већ сатима трагају за младићем и разговарају са свим присутнима који би могли да имају информације о кобној ноћи.
- Страшно је ово што се догодило... Цела ноћ је била хаотична, музика, галама, људи су долазили и одлазили. У једном тренутку се прочуло да је младић нестао и од тада је настала паника - прича један од очевидаца за Курир и додаје:
- Потрага још траје, питање је шта се ту догодило, славило се синоћ и пило, можда је било речи о некој опклади или шта већ. Углавном нема још вести о несталом младићу, само је пријављено да се утопио, али тела нигде.
Према речима људи који имају објекте у близини поменутог сплава на Сави, приступ месту где је младић, наводно, нестао практично није могућ осим кроз сплав, а тренутно је управо тај део под контролом полиције, док присутни блиски пријатељи, са којима смо разговарали, не дозвољавају приступ.
- Не може нико да приђе доле ка води. Једини пролаз је преко тог сплава - каже један од пролазника којег смо затекли у близини, док други додаје да су видели Речну полицију, као и рониоце који претражују реку и приобаље.
Како су тврдиле "Новости", младић се наводно претходно посвађао са пријатељем након чега је скочио у реку.
Извор: Србија Данас/Курир