Тако млад, а већ дилер: Новосађанин пао са 5 килограма дроге, полиција затекла хорор у стану
Током претреса пронађени су наркотици, оружје и опрема за дистрибуцију, што указује на озбиљно разрађен илегални посао.
У новој акцији усмереној на сузбијање трговине наркотицима, припадници Министарства унутрашњих послова у Новом Саду ухапсили су двадесетдвогодишњег мушкарца, осумњиченог за неовлашћену производњу и промет опојних дрога.
Током претреса стана који користи осумњичени, полиција је пронашла и запленила већу количину наркотика намењених даљој дистрибуцији, као и ватрено оружје са муницијом.
Како је саопштено из Полицијске управе Нови Сад, мушкарцу (22) одређено је задржавање до 48 сати због сумње да је извршио кривично дело неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога.
Дрога и оружје пронађени у стану
Детаљном претрагом просторија, инспектори су открили:
- 5 килограма и 410 грама марихуане
- 34,65 грама кокаина
- пиштољ марке "Walther" са оквиром и муницијом
- дигиталну вагу за мерење
- зип кесице и пакетиће припремљене за уличну продају
Појачана активност полиције
Из полиције наводе да је ова заплена резултат интензивираног рада и нове стратегије у борби против наркотика, која се спроводи последњих месеци. Подсећају да је почетком априла на чело Полицијске управе Нови Сад постављен пуковник Владан Стојановић, који је раније руководио сектором за борбу против кријумчарења дрога у СБПОК-у.
Према њиховим наводима, приоритет је пресецање ланаца дистрибуције наркотика на територији Војводине, што се, како истичу, већ види кроз конкретне резултате на терену.
Осумњичени ће, уз кривичну пријаву, бити приведен Вишем јавном тужилаштву у Новом Саду, где ће се одлучивати о даљим мерама, укључујући и евентуални притвор.
Србија Данас