"У тешком је стању" Лекари се боре за живот дечака (7) ког је покосио BMW у Кикинди: Хтео да пређе улицу, уследио хорор
Седмогодишњи дечак из Кикинде који је повређен јуче у том месту када га је ударио џип док је чекао да пређе пут, налази се у веома тешком стању и живот му је угрожен.
Дечак је након несреће смештен у кикиндску болницу али је због тежине повреда хитно транспортован у Нови Сад у Институт за здравствену заштиту деце и омладине Војводине.
Извор из те здравствене установе каже да је прегажени дечак задобио тешке политрауматске повреде и да је животно угрожен.
- Стање дечака је јако тешко. Повреде које је задобио су животно угрожавајуће, задобио је контузију многих унутрашњих органа и има унутрашња крварења. Налази се под будним оком лекара, врше се све врсте дијагностике како би се санирале повреде. Првих 24 до 48 сати су кључни за овако тешке повреде и лекари дају све од себе да спасу дечака - прича извор из новосадске Дечије болнице.
Подсетимо, седмогодишњака је јуче око 18.30 часова у Албертовој улици у Кикинди док је чекао да пређе пут ван пешачког прелаза покосио џип марке BMW којим је, како незванично сазнајемо, управљала млађа женска особа.
У полицији наводе да је о овом инциденту обавештено Основно јавно тужилаштво које ће покренути даље кораке како би расветлило овај случај.
Србија Данас/Блиц