Подешавања Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Београд
  • Дечани
  • Јагодина
  • Крагујевац
  • Крушевац
  • Ниш
  • Нови Сад
  • Ораховац
  • Панчево
  • Пирот
  • Приштина
  • Призрен
  • Сомбор
  • Суботица
  • Штрпце
  • Ужице
  • Врање
  • Вршац
  • Зрењанин
  • Zvečan

ВЕЛИКА АКЦИЈА СРПСКЕ ПОЛИЦИЈЕ! Ево ко је све и због чега ухапшен у АКЦИЈИ "СИГНАЛ"!

07.06.2017. 17:21
Пише:
Србија Данас / Информер

Држава је спремна да се бори против криминала и корупције

Припадници Министарства унутрашњих послова у акцији "Сигнал", ухапсили су 74 особе и поднели кривчне пријаве против 46 особа, због постојања основа сумње да су од 2007. године до данас починиле више коруптивних кривичних дела и кривичних дела везаних за кријумчарење људи.

ПОЛИЦИЈА АЛАРМИРАЛА: Добро погледајте човека са слике, ако се имали неког посла са њим ЈАВИТЕ ХИТНО! (ФОТО)

Искасапила новинарку, па наставила са спремањем вечере

Осумњичени су, како се сумња, извршењем кривичних дела нанели материјалну  штету од око два милијарде динара буџету Републике Србије, Фонду за капитална улагања аутономне покрајине Војводине, буџетима локалних самоуправа и другим привредним субјектима. 

Припадници Министарства унутрашњих послова, Службе за борбу против организованог криминала, у сарадњи са Безбедносно - информативном агенцијом  и Пореском полицијом, по налогу Тужилаштва за организовани криминал, на подручју Београда, Новог Сада, Ваљева и Сомбора ухапсили су дванаест особа осумњичених да су као чланови организоване криминалне групе, током 2015. и 2016. године, буџет Републике Србије оштетили за око 17.000.000 динара.

Велика полицијска акција у Нишу: Међу приведенима и локални функционер!

Због постојања основа сумње да су починили кривична дела удруживање ради вршења кривичних дела, злоупотреба положаја одговорног лица и пореска утаја ухапшени су Н.К. (1975), Д.Ђ. (1977), Б.Г. (1978), Г.Ј. (1974),  Д.К.. (1980), Б.О. (1980), М.П. (1988), И.П. (1983), М.С. (1976), А.В. (1956), М.М. (1992) и С.Р. (1988). 

Сумња се да су чланови ове органиозоване криминалне групе, од новембра 2015. до новембра 2016. године, према унапред договореним задацима и улогама, користили пословну структуру привредног друштва "Барком систем", како би успоставили симуловану пословну сарадњу са већим бројем привредних друштва са територије Србије која се стварно баве привредном активношћу. 

Та привредна друштва су на основу фалсификоване документације о наводној пословној сарадњи уплатила 85.433.904 динара на рачун привредног друштва "Барком систем". 

Тешка несрећа код Врања: Слетео са ауто-пута па ударио у заштитну ограду!

Policija
Полиција / Извор: Србија Данас

Чланови организоване криминалне групе подизали су новац са тог рачуна и та средства враћали уплатиоцима, а за себе су задржавали провизију од пет до десет одсто и на тај начин остварили су противправну имовинску корист од 8.000.000 динара. 

Осумњиченима је одређено задржавање до 48 сати након чега ће уз кривичну пријаву бити приведени Тужилаштву за организовани криминал.  Против још три особе биће поднета кривична пријава у редовном поступку, а за једним лицем је расписана потрага. 

У Пироту су ухапшене три особе осумњичене да су злоупотребом службеног положаја, уз новчану накнаду, осигураницима ПИО фонда омогућили уписивање фиктивног радног стажа и на тај начин оштетили буџет Републике Србије за више од 20.000.000  динара. 

ПУЦЊАВА У БЕОГРАДУ: Испалио хитац у младића и побегао, полиција трага за њим!

policija
полиција / Извор: Србија Данас / Саша Џамбић

Због постојања основа сумње да су починили кривично дело злоупотреба службеног положаја ухапшени су Б.С. (1988) и службеници ПИО фонда у Пироту С.К. (1969) и Р.К. (1962). 

Сумња се да је Б.С. од 2013. до 2015. године проналазио у Нишу особе, којима је недостајао одређен период радног стажа за остваривање права на пензију. 

По проналаску таквих осигураника, уз новчану накнаду од око 200 евра по години радног стажа која је недостајала за остваривање права, осумњичени је ступао у контакт са заполсенима у ПИО фонда у Пироту С.К. и Р.К., који су за те осигуранике уписивали фиктивни радни стаж у матичну базу података ПИО Фонда, иако ти осигураници никада нису радили код послодаваца преко којих им је уписан радни стаж. 

Суд изрекао КАЗНУ: Ђорђу Прелићу 12 година за убиство БРИСА ТАТОНА

На тај начин осигураници су решењем ПИО фонда незаконито остварили право на пензију и прибавили противправну имовинску корист у износу од преко 20.000.000  динара, што представља збир свих примљених пензија од дана стицања права до данас, на штету буџета Републике Србије.

У  Београду и Ваљеву ухапшене су три особе осумњичене да су починиле кривична дела примање и давање мита. 

Ухапшени су запослени у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре И.Г. (1977), одговорно лице ПД „Donna траде" доо" М.Ш. (1947) и одговорно лице предузећа „YugotransLKW" Ваљево З.В. (1975). 

МАСОВНА ТУЧА У НИШУ: Полиција спречила ескалацију обрачуна две породице!

Сумња се да је запослена, као руководилац у Одсеку за превоз терета у друмском саобраћају Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у оквиру злоупотребила службена овлашћења приликом  додељивања страних дозвола за међународни јавни превоз ствари привредним друштвима. 

Како се сумња И.Г. је за то примила око 95.000 динара, чиме је починила кривична дела примања мита. Осумњичени М.Ш. и З.В., као одговорна лица и фактички власници привредних друштава, починили су кривична дела давања мита, тако што су осумњиченој И.Г. у више наврата давали поменути новац.

Такође, постоје основи сумње да је И. Г. починила и кривично дело трговина утицајем, тако што је користећи свој службени положај давала усмене налоге извршиоцима у Сектору за друмски транспорт да привредним друштвима доделе стране дозволе за међународни јавни превоз ствари. 

Јагодинка доживела трауму за цео живот: Бахати возач се ЗАКУЦАВАО у њен ауто, она изгубила бебу!

Сумња се да је И.Г. за то од осумњиченог М.Ш. примила 45.000 динара. 

Након вишемесечне истраге у вези са кријумчарењем људи, ухапшена је тринаесточлана криминална група.  Они се сумњиче да су од фебруара до априла ове године омогућили илегално пребацивање за више од 100 имиграната из Македоније у Србију, њихов недозвољен смештај на територији Миратовца, а касније и недозвољен транзит до Београда циљу њиховог даљег илегалног пребацивања ка земљама Европске уније.

За ову услугу узимали су од 110 до 140 евра по особи.

Нови закон о спречавању насиља у породици већ почео да се КОРИСТИ! Насилник из Панчева избачен из куће

По налогу Тужилаштва за организовани криминал на подручју Врања, Прешева и Београда ухапшени су Д.С. (1975), М.С. (1983), Н.А. (1988), Д.Д. (1991), И.Ј. (1994), С.Л. (1991), Р.М. (1995), С.С. (1993), Г.Р. (1998), С.Х. (1997), Д.Ц. (1973), И.Р. (1975) и  Ј.М. (1984).

Ухапшена су и одговорна лица предузеће „Стеван бус" В.Р. (1979) и И.С. (1969), због сумње да су починили кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица и злоупотреба овлашћења у привреди.

Сумња се да је И.С., подстрекивањем на злоупотребу службеног положаја, током 2014. и 2015. године, за своје предузеће „Стеван бус"  прибавио противправну имовинску корист од 197.502 евра и 618.000 евра. 

Шок у судници! Легија дао знак кроз стакло, у том тренутку устала његова супруга. Присутни збуњени

Противправну имовинску корист остварио је тако што му је одговорно лице предузећа „ТоурингСербиа" доо, за којим је расписана потрага, у саизвршилаштву са В.Р. омогућио да та фирма преузме одговорност за извршење обавеза примаоца лизинга - предузећа „Стеван бус" у вредности од 197.502  евра. 

Одговорно лице предузећа „ТоурингСербиа", омогућило је осумњиченом И.С. и да се на терет те фирме изврши принудна  наплата по основу активираних меница од стране НБГ Лизинга доо из Београда, због неиспуњења уговорних обавеза од стране примаоца лизинга.

Сумња се да је одговорно лице предузећа „ТоурингСербиа" од марта до маја 2015. године, у својству одговорног лица предузећа „ТоурингСербиа" доо и предузећа „ImmobilienundBeratung", са рачуна предузећа „ТоурингСербиа"  извршио пренос 7.200.000 динара на рачун предузећа „ImmobilienundBeratung", без одлуке сувласника предузећа „ТоурингСербиа", које је власник  100 одсто  удела.

Мирослав Илић био поред жене коју је убио гром док је брала јагоде! Испричао је језиве детаље

Такође постоје основи сумње да је одговрно лице предузећа „ТоурингСербиа", уз помоћ осумњиченог В.Р. и уз подстрекивање И.С., искоришћавањем служеног положаја продао, без одлуке сувласника предузећа, три аутобуса "Стеван Бусу" иако је знао да је рачун тог предузећа блокиран и да је предузеће неликвидно за плаћање. 

Сумња се да је потом осумњичени В.Р. те аутобусе, који нису плаћени, продао једној немачкој фирми.

Бивши функционер нишке општине Палилула Б.Џ. (1968) ухашен због сумње да је током 2013. и 2014. године узео 2.930.000 динара на име промотивног материјала за једна пројекта, који никада није израђен и испоручен.

Старац блудничио над унукином најбољом другарицом: Скидали се голи, па задовољавао своју болесну потребу!

Због злоупотребе службеног положаја и фалсификовање исправе, поред Б.Џ.,  ухапшен је и Н.Б. (1985), који је као менаџер пројекта био ангажован по уговору о делу са градском општином Палилула. Кривична пријава у редовном поступку поднета је против још  три особе. 

Постоје основи сумње да су осумњичени током спровођења програма прекограничне сарадње Бугарска - Србија, за пројекат „LIVINGGREEN",pribavili имовинску корист од 2.930.000 динара осумњиченом Б.Џ., уз фалсификовање документације у поступку јавне набавке промотивног материјала. 

У Нишу је ухапшено троје запослених у јавном предузећу "Електропривреда Србије" ЕДБ Ниш, због постојња основа сумње да су починили кривично дело злоупотреба службеног положаја у покушају и фалсификовање службене исправе.

Зоран је улетео аутом у језеро: Комшија пружио руку да изађе, али ОН НИЈЕ ЖЕЛЕО ДА БУДЕ СПАШЕН

Ухапшени су М.П. (1982), М.С. (1984) и К.Ш. (1980). 

М.П., као руководилац службе за контролу мерних места, искоришћавањем свог службеног положаја, као директно претпостављени, осумњиченој службеницима К.Ш прво наложио, а затим и диктирао да у службене списе, "читачке картоне" од јануара 2017. године, уписује неистините податке о количини утрошене електричне енергије у киловат-часовима за месец децембар 2016. године, за 163 бројила у домаћинствима. 

Сумња се да је осумњиченом М.П. у томе, према претходном договору, помогао и осумњичени службеник М.С. који је К.Ш. такође диктирао неистините податке о стању бројила које је она уписивала у „читачке картоне". 

БИВШИ РАДНИК НАПРАВИО ХАОС НА НОВОМ БЕОГРАДУ: На Мек бачено СЕДАМ молотовљевих коктела

Постоје основи сумње да је тако сачињене "читачке картоне" осумњичени М.П. даље предао служби за обрачун и наплату утрошене електричне енергије, са увећаном потрошњом за 1.123.675 киловат часова, а све у намери прибављања противправне имовинске користи, од најмање 5.093.301 динара правном лицу ЕПС Дистрибуција" ДОО Београд огранак "Електродистрибуција Ниш". 

На тај начин корисницима електричне енергије, осумњичени М.П. нанео би штету у наведеном износу, а намера му је, као се сумња, била да прикаже повољније  резултате пословања јавног предузећа „Електропривреда Србије" ЕДБ Ниш за пословну 2016. годину, од стварно остварених.

У Нишу су ухапшене и  три особе осумњичене за малверзације са продајом једне зграде. Ухапшени су одговорно лице стамбене задруге „Ниш" Р.Д. (1980), запосленог у нишкој Служби за катастар непокретности Б.П. (1964) и Ј.С. (1952). 

Детаљи насиља у Љигу: Мушкарац ухапшен после КРВАВОГ ПИРА над супругом!

Постоје основи сумње да је Р.Д., у намери прибављања противправне имовинске користи осумњиченом Ј.С., на штету Стамбене задруге "Ниш", са њим априла 2014. године закључио Уговор о купопродаји непокретности за 1.044.000 динара, у који је унео неистините податке о врсти и степену изграђености објеката. 

Осумњиченом Р.Д. је како се сумња, била позната чињеница да је стари објекат који је постојао на лицу места у Улици Облачића Рада срушен пре 1999. године и да је на том месту изграђена гаража инвеститора РТВ "Белами" који је имао право коришћења на истом за период од 99 година. 

Наведени објекат, након конверзије земљишта из права коришћења у право својине, осумњичени Ј.С. поклонио је марта 2016.године и примаоцу поклона омогућио да постане његов власник. 

УМРЛА НА ЛИЦУ МЕСТА: Гром убио жену код Лесковца док је брала јагоде!

На тај начин осумњиченом Ј.С. прибављена је имовинска корист од 2.033.000  динара, што је износ који представља разлику између тржишне цене гараже и земљишта уз гаражу и уговорене купопродајне цене.

Постоје основи сумње да је Б.П. прекорачио границе свог овлашћења и након извршеног увиђаја на лицу места, сачинио службену белешку у коју је унео неистините податке да се изграђени објекат на терену, слаже са већ укњиженом зградом која је срушена 1999.године., иако то није одговарало стању на лицу места. 

На тај начин Б.П. је омогућио Ј.С. да изврши упис права коришћења, потом конверзију из права коришћења у право својине и на крају да ту непокретност поклони.

Ухапшени су и бившег функционер општине Пландиште З.В. и још четири особе осумњичене да су приликом изградње канализационе мреже у тој општини оверили привремен ситуације у којим су били наведен неизведени радови и неутрошен материјал и на тај начин прибавили против правну имовинску корист од 34.957.151 динара.

Почело ново суђење за упад у америчку амбасаду: Један од ОПТУЖЕНИХ дошао у РАДНОМ ОДЕЛУ!

Због злоупотребе службеног положаја, поред З.В. ухапшени су одговорно лице АД „ Напредак" Пландише Д.Д., одговорног извођача радова М.Д. и руководиоца у предузећу АД „Напредак" Пландиште М.В. 

Осумњичени се терет да су од 2008. до 2010. године, приликом изградње канализационе мреже на територији општине Пландиште, које је финансирао Фонд за капитална улагања, оверавали седам испостављених привремених ситуација за прву и другу фазу радова, у којима су били исказани и неизведени радови и песак који није био уграђен. 

На тај начин осумњичени су признавали да су ти радови наводно изведени и тако су, као се сумња, омогућили предузећу АД ''Напредак'' из Пландишта да наплати неизведене радове и прибави противправну имовинску корист од 34.957.151 динара.

Нови напад на комуналног полицајца у Београду: Пробао да ЗАУСТАВИ бахатог возача, овај ДОДАО ГАС!

У  Панчеву је ухапшено бивше одговорно лице Апотеке„Панчево" Б.М. (1958) због злоупотребе службеног положаја. 

Постоје основи сумње да је Б.М. привредном друштву ''Велефарм  Холдинг'', које је било у стечају, продала више врста лекова и медицинских средстава за 108.575.294 динара,  без адекватног средства обезбеђења плаћања, како би наводно том испоруком измирила обавезу 76.320.464 динара коју  је Апотека „Панчево" имала према том  привредном друштву. 

Сумња се да је потом 2015. године прихватила да се привредном друштву "Велефарм" измири обавеза закључењем судског поравнања, чиме је потраживање апотеке "Панчево" према тој фирми остало ненаплаћено и неутужено. 

Девојка се бацила са моста на АДИ! Речна полиција је у последњем моменту извукла из воде!

На тај начин Б.М. јепривредном друштву "Велефарм" омогућила прибављање имовинске користи од 108.575.294 динара, на штету Апотеке „Панчево".

Такође у Панчеву ухапшено је одговорно лице Индустрије грађевинског материјала АД „Југобанат" из Банатског Карловца Ј.Ц. (1949) осумњичена да је починила кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица. 

Постоје основи сумње да је Ј.Ц. маја 2014. године, у време блокаде текућег рачуна ''Југобаната'' и пре покретања стечајног поступка, закључила уговор о купопродаји непокретности са ''Југобанатом'' као продавцем и купила себи непокретност по вишеструко нижој цени. 

На тај начин осумњичена је прибавила противправну имовинску корист од 51.478.183 динара, за колико је оштетила повериоце ''Југобаната''. 

У Зајечару ухапсили су службеника јавног предузећа "Електропривреда Србије" пословнице у Сокобањи О.Д. због сумње да је злоупотребивши службени положаја оштетила „Електропривреду Србије" за 2.232.280 динара.

Педофилу из Земуна одређена пресуда! Тужилаштво није задовољно и поднеће жалбу!

Сумња се да је О.Д. од јуна 2014. до јануара ове године, користећи своја овлашћења за приступ и књижења у апликацији референтски налог, без књижних одобрења прокњижила 208 уплата у корист купаца физичких лица за електричну енергију у износу од 975.424 динара.

Како се сумња О.Д.  је, такође, на шифру колегинице, без њеног знања и без књижних одобрења, прокњижила још 292 уплате у корист купаца у износу од 1.256.856 динара. 

Готовинске уплате од купаца, осумњичена је примала  повремено радећи на шалтеру уместо тренутно одсутних благајника, а уплатама није задуживала благајну већ је купцима оверавала примерке налоге за уплату а своје примерке након књижења кроз референтске налоге уништавала,. 

Новац од тих уплата, како се сумња О.Д. је присвајала за себе, чиме је оштетила ''Електропривреду Србије'' за 2.232.280 динара.

Такође у Зајечару ухапшена је запослена у Геронтолошком центру Д.Ј. због сумње да је починила кривично дело проневера. 

ЕКСПЛОЗИЈА У БЕОГРАДУ: Мушкарац се разнео бомбом на сред улице!

Она је као благајник, од августа 2014. до фебруара 2017. године у више наврата противправно за своје потребе присвајила 2.400.000 динара, који су јој били поверени у раду у служби у виду депонованих средстава и џепарца корисника Центра. 

Ухапшени су и овлашћено лица агенција „Карадај", „Снекси Дајмонд", „Спасимил" и Агенције за организацију уметничког догађаја „Спасимил" Зајечар С.С. осумњичене за пореску утају и на тај начин осумњичени су оштетили буџет Републике Србије за 9.785.677 динара.

У Крагујевцу ухапшени су бившеодговорно лице предузећа ДОО ''Еурека'' З.А. (1957) и садашње одговорно лице тог предузећа Р.А. (1959) због сумње да су починили кривична дела пореска утаја, злоупотреба положаја одговорног лица и фалсификовање службене исправе. 

Туга у Кладову: У току женине сахране, муж отишао у гаражу да се ОБЕСИ јер није могао да поднесе бол

Постоје основи сумње да З.А. и Р.А. од 2013. до 2016. године, у намери да потпуно или делимично избегну плаћање пореза, у пословним књигама нису евидентирали или су нетачно евидентирали чињенице од значаја за обрачун пореза, а које се односе на набавку разне робе. 

На тај начин осумњичени су прибавили противправну имовинску корист од 12.569.068 динара, за колико су оштетили буџет Републике Србије.

У  Пожаревцу ухапсили су И. В. из Петровца на Млави, одговорно лице КЈП „Извор", Петровац на Млави, због злоупотребе службеног положаја.

Постоје основи сумње да је И.В. од  јула 2014. до априла 2016. године, искоришћавањем службеног положаја и овлашћења,  са рачуна „Извор" извршио  плаћање од 4.089.021 динара на рачуне више привредних друштава за робу која никада није испоручена, нити примљена у „Извор", као и за услуге које никада нису извршене за потребе тог предузећа. 

У Бору су хапсили су и задржали Д. С. (1964) , руководиоца у Јавно комуналном предузећу ''Toplana'' Бор, због злоупотребе положаја одговорног лица.

Породично насиље у Ваљеву: Полиција привела две особе

Сумња се да је Д.С. током 2015. године, злоупотребио дебитне картице компаније ''НИС'' АД Нови Сад, које су у власништву ''Toplane" тако што је њима куповао већу  количину горива од стварно потребне и уторшене, а разлику у количини купљеног и стварно утрошеног горива присвајао за себе. 

На тај начин остварио је противправну имовинску корист од 971.860 динара, за колико је оштетио ''Toplanu'' Бор.

У Чачку су ухапсили и задржали Ј. Н. (1961) и  С. С. (1969), референте за односе са корисницима ЕПС-а, филијала Чачак, Р. Н. (1951), бившег радника ЕПС-а, филијала Чачак и А. Д. (1976) радника повремено ангажованог од стране ЕПС-а, филијала Чачак, због постојања основа сумње да су извршили кривична дела злоупотреба положаја одговорног лица и фалсификовање службене исправе.

Постоји основ сумње да су они од 2015. године до дана хапшења вршили неосноване корекције месечних рачуна за електричну енергију за 27 физичких и правних лица, тако што су умањивали стања више и ниже тарифе електричних бројила корисника, а самим тим и финансијске износе месечних рачуна. 

На овај начин оштетили су Електропривреду Србије за 22.337.180,89 динара, а правним и физичким лицима омогућили противправну имовинску корист у истом износу.

У Сремској Митровици ухапшена је С. Д. (1976), јавни извршитељ за подручје Вишег и Привредног суда у Сремској Митровици, због сумње да је злоупотребила службени положаја и пореске утаје. 

Несрећа код Пећинаца: Аутомобилом се закуцао у бетонску ограду

Полиција је ухапсила и В.Ш. (1978), неформално запосленог код осумњичене, а поднела је кривичну пријаву у редвном поступку против 13 особа, због сумње да су С. Д. помогли у извршењу кривичних дела. 

У Пироту је ухапшен М. Ј. (1936), надзорни орган којег је ангажовало предузеће „Ептисе", које је ангажовало јавно предузеће ''Коридори Србија", због постојања основа сумње да је извршио кривично дело злоупотреба службеног положаја.

Сумња се да је М.Ј., невршењем своје службене дужности, омогућио да извођач радова "АлпинеБауГмбХ" угради на деоници ауто пута од Пирота до Димитровграда тампон слој лошег квалитета, чиме је извођачу радова прибавио противправну имовинску корист на разлици у цени материјала од 9.868.623 динара.

На овај начин предузећу „Коридори Србија", односно Републици Србији причињена је штета у износу од 537.143,42 евра или 66.068.640,66 динара у динарској противвредности. 

У Краљеву су ухапшени Н. С. (1992) и Н. А. (1992) из Београда, због сумње да су извршили више кривичних дела фалсификовање новца.

Постоји основ сумње да су у јануару и фебруару ове године, осумњичени у више наврата, стављали фалсификоване новчанице у апоену од 100 евра у оптицај у Краљеву, Баљевцу, Врњачкој Бањи, Прокупљу, Пироту, Ваљеву и Власотинцу. 

У Суботици ухапсили су Д. Д. (1958) функционера општинске управе у Малом Иђошу и поднели кривичну пријаву у редовном поступку против још једне особе због постојања основа сумње да су извршили кривично дело злоупотреба службеног положаја.

Сумња се да је Д. Д. прихватио спорни алтернативни захтев за поврат земљишта у новчаној противвредности од 981.787.960 динара у корист новоосноване земљорадничке задруге  "Ловћенчани" као наводног правног следбеника ранијих задруга, које су се стопиле у АИП "Његош". 

Осумњичени при томе није проверавао да ли новоооснована земљорадничка задруга обавља пољопривредну делатност и да ли је основана по закону, што је било напоменуто као његова обавеза од стране другостепеног органа - Министарства финансија 2012. године.

Одговорно лице задруге "Ловћенчани", против кога је поднета кривична пријава у редовном поступку, противзаконито је, како се сумња, поднео алтернативни захтев за исплату вредности земљишта, које је било у власништву АИП "Његош у стечају" у износу од 981.787.960,25 динара, на основу Закона о задругама, Општинској управи у Малом Иђошу као првостепеном органу. 

У Кикинди су ухапсили  С. Ј. (1970), одговорно лице АД „Тоза Марковић" Кикинда и М. Ј. (1992), одговорно лице „Пре Агро System" доо Београд, због сумње да су извршили кривична дела злоупотреба положаја одговорног лица и пореска утаја.

Постоји основ сумње да су они од маја до децембра 2013. године закључили уговор између „Тоза Марковић" Кикинда и д.о.о „Preagrosystems" Београд и сачинили фиктивни рачун издат од стране доо „Preagrosystems" Београд, на име фиктивне израде и надгледања пројекта отпрашивања и рекуперације на производном погону фине керамике у вредности од 27.369.240,00 динара. 

На основу тог уговора извршено је плаћање у роби вредној 27.369.240,00 динара фирми доо „PreAgroSyistem" Београд, иако пројекти никада нису израђени нити реализовани. 

У Суботици ухапсили су одговорно лице „Еуро Гаса" Т. В. П. (1969), одговорно лице „MMI Партнер" д.о.о Београд С. И. (1960), одговорно лице „Сементе" д.о.о Београд Б. М. (1961) и одговорно лице „Мини промет" д.о.о Београд М. Н (1979), због постојања основа сумње да су извршили више кривичних дела пореска утаја. 

Сумња се да су они од јануара 2013. до  децембра 2015. године, у намери да избегну плаћање пореза лажно евидентирали мањак робе која је била у власништву д.о.о „Еурогас", а коју су претходно узели за себе. 

Потом су, како се сумња, у пословним књигама д.о.о „Еуро гас" на основу лажних улазних фактура приказали пружање услуга које нису извршене, узимали бутан из имовине привредног друштва д.о.о „Еуро гас", а у пословним књигама такво узимање лажно евидентирали као продају, након чега су за износ овако неоснованог повраћаја пореза умањили своје пореске обавезе и оштетили Буџет Републике Србије за износ од 169.094.918 динара.

Ухапшен је Р. Ф. (1973), функционер општине Бајина Башта и Д. Г. (1965), одговорно лице сада бившег јавног предузећа „Дирекција за изградњу" Бајина Башта, због  сумње да су извршили кривично дело злоупотреба службеног положаја.

Они су  7. октобра 2014. године без одлуке кризног штаба дали 11,7 тона цемента, које је општина Бајина Башта добила као донацију након мајских поплава, једном особи из Рогачице, која је у међувремену преминула, и омогућили му противправну имовинску корист од око 140.000 динара.

У  Зрењанину је ухапшен Г. А. (1971), бивше одговорно лице „Аутобанат" АД Зрењанин и поднета је кривична пријава против још једне особе због сумње да су злоупотребили овлашћења у привреди.

Сумња се да су 26. маја 2009. године, без сагласности Скупштине акционара и одлуке Управног одбора, располагали имовином велике вредности на тај начин што је Г. А. потписао Уговор о наменском кредиту за набавку опреме са ''Агробанком" АД Београд, након чега је добијена средства у износу од 200.000.000,00 динара са рачуна ''Аутобанат" АД пренео по основу позајмице на рачуне два привредна  друштава. 

Осумњичени је на привредна друштва ''Вишња продукт'' и ''Topola транс'', која послују под контролом лица против кога је поднета кривична пријава у редовном поступку, пренео по 100.000.000 динара. 

Кредит „Агробанке" АД је делимично измирен у износу од 19.281.000 динара, а тренутни дуг „Аутобаната" је 180.719.000,00 динара.

У Кикинди су поднели кривичну пријаву против четири особе због постојања основа сумње да су извршили кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица.

Постоји основ сумње да је одговорно лице акционарског друштва ''Пољопривреда'' из Сенте искоришћавањем свог положаја, 2007. године наложио да тринаест радника тог друштва оснују пољопривредна газдинства и дају му пуномоћ за лицитирање пољопривредног земљишта у државној својини. 
 
Такође, осумњичени им је наложио да потпишу уговоре о закупу пољопривредног земљишта у државној својини са Министарством пољопривреде, а потом и уговоре о заједничкој производњи са АД ''Пољопривредом" Сента, иако је знао да наведена физичка лица неће обрађивати пољопривредно земљиште у државној својини, већ да ће то радити АД ''Пољопривреда". 

Осумњичени се терети да им је наложио да, иако нису били фактички корисници овог пољопривредног земљишта у државној својини, поднесу захтеве Управи за трезор, за државне подстицаје на име субвенција, регреса и рефакција, што је било супротно позитивним правним прописима, па им је за 2008. и 2009. годину по овом основу исплаћено из буџета укупно 15.151.122 динара, за колико је и оштећен буџет Републике Србије.

Сумња се и да су осумњичени 24. фебруара 2010. године, супротно одредбама Закона о привредним друштвима, донели и спровели одлуку о отуђењу непокретности у власништву АД ''Пољопривреда" закључујући уговоре о купопродаји и уговоре о вансудском поравнању са повезаним лицима, повредом правила сукоба интереса и без већинске одлуке скупштине акционара АД ''Пољопривреда" који немају лични интерес у том послу.

У Лесковцу, по налогу Основног јавног тужилаштва у Лебану, поднели су кривичну пријаву против бившег функционера општине Бојник, због сумње да је извршио кривично дело злоупотреба службеног положаја.

Осумњичени је прекорачењем службеног овлашћења, без сагласности председника Општине, 17. јула 2012.  закључио Анекс 1 Уговора о извођењу радова на завршетку спортске хале у Бојнику, изменивши Анексом члан Уговора којим се дефинише финансијско обезбеђења Уговора. 

Такав поступак био је у супротности са правилима теднера која се примењују у преговарачком поступку без објављивања јавног позива, чиме је изабраном понуђачу ПД "Неимар Пројект" д.о.о из Ниша, омогућио прибављање имовинске користи у износу од 281.177,05 динара.

У Лесковцу су поднели су кривичну пријаву против функционера општине Власотинце, због постојања основа сумње да је извршио кривично дело злоупотреба службеног положаја.

Сумња се да је прекорачењем граница свог службеног овлашћења, без спровођења поступка јавне набавке мале вредности за избор најповољнијег понуђача за пружање услуга сређивања базе података у Одељењу за локалне пореске послове,  потписао Одлуку да се закључи уговор са предузетничком радњом Центар за израду базе података "Идентико" из Власотинца, на основу којег је преузета обавеза да се овој радњи исплати 480.000 динара из буџета општине Власотинце.

Против бившег функционера општине Петровац и још две  особе, поднете су кривичне пријаве због постојања  сумње да су извршили кривична дела трговина утицајем и злоупотреба службеног положаја.

Такође, кривична пријава поднета је и против председник комисије за спорт због сумње да је извршио кривично дело злоупотреба службеног положаја тако што је прекорачењем овлашћења ФК „Нова Слога 1933" прибавио корист ФК "Нова слога" у износу од  14.900.000 динара.

Бивше одговорно лице Дирекције за изградњу, против кога је поднета кривична пријава у редовном поступку, терети се да је извршио кривично дело злоупотреба службеног положаја на тај начин што је као одговорно лице невршењем службене дужности и прекорачењем овлашћења оштетио ову Дирекцију, а предузећу „Срмекс" из Петровца прибавио корист у укупном износу од  3.662.400 динара.

У Сомбору је поднета кривичну пријава против одговорног лица једне агенције, због постојања основа сумње да је извршила кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица.

Она се терети да је као заступник једне осигуравајуће куће из Београда, приликом издавања полиса осигурања од ауто одговорности, у току 2016. године, у својој агенцији унела неистините податке у 40 полиса тако што је уписивала мању снагу мотора од стварне. 

На тај начин умањени су износи које су физичка лица требала да плате на име издавања полисе, као и мањи износ пореза на издате полисе.

На овај начин причињена је материјална штета београдској осигуравајућој кући и буџету Републике Србије у укупном износу од 102.196,00 динара, за које се сумња да их је присвојила. 

У Сомбору поднели су кривичну пријаву против одговорног лица „Геронтолошког центра", због сумње да је извршио кривична дела злоупотреба овлашћења у привреди и злоупотреба службеног положаја.

Сумња се да је осумњичени 2015. и 2016. години, наменски новац са рачуна буџета Града Сомбора, који је био намењен за плаћање пружања услуга помоћи и неге у кући социјално угроженом становништву на територији града Сомбора, исплаћивао на име зарада, лицима која су посао обављала у „Геронтолошком  центру" у Сомбору, а нису никада пружали услуге помоћи и неге у кући како је и потписан Уговор са наручиоцем услуге.

У Јагодини су поднели су кривичну пријаву против једне особе због постојања основа сумње да је извршио више кривичних дела превара.

Постоји основ сумње да је у намери прибављања противправне имовинске користи осумњичени  за себе, давањем лажног огласа о наводном откупу фолија из паклица цигарета на друштвеној мрежи „Фацебоок", на страници „Откуп фолија", довео у заблуду већи број оштећених који су му уплатили новац у износу од 125.400 динара, на име путних трошкова, након он није извршио договорени откуп фолија.

На овај начин, осумњичени је себи прибавио противправну имовинску корист у наведеном износу.

У Лесковцу  је поднета кривичну пријаву против одговорног лица Дома здравља у Бојнику, председника Управног одбора тог Дома здравља и још два запослена у тој здравственој установи  због сумње да су извршили кривична дела злоупотеба службеног положаја и фалсификовање службене исправе.

Сумња се да су они од јуна 2012. до јуна 2015. године сачињавали фиктивне налоге за службена путовања уписујући неистините податке које су затим оверавали својим потписима, а на основу којих је извршена исплата новчаних накнада чиме су себи прибавили противправну имовинску корист од 250.627 динара, а оштетили Републички фонд здравственог осигурања. 

Осумњичено одоворно лице Дома здравља терети се да је од јануара 2014. до јуна 2015. године потписивао списак за исплату превоза за сваки месец појединачно на основу којег је вршена исплата накнаде трошкове превоза за долазак на рад и повратак са рада за седам  радника који на ову накнаду нису имали право и за три радника којима је уплаћивана у већем износу него за износ на који су имали право.

На овај начин је Републички фонд здравственог осигурања, филијала Лесковац, оштећен за износ од 532.706,00 динара, јер је ова средства рефундирао Дому здравља.

Кривична пријава поднета је и против заменика председника општине Власотинце, због сумње да је извршио више кривичних дела злоупотреба службеног положаја.

Сумња се да је 21. септембра 2015. године искоришћавањем свог службеног положаја, супротно важећим законима и Одлукама општине Власотинце, потписао одлуку коју је донело Општинско веће општине Власотинце, којом је пољопривредне произвођаче са којим су закључени уговори о коришћењу субвенција за развој воћарства ослободио плаћања учешћа од 25 одсто вредности садног материјала, плаћања општинских такси за оверу докумената, фотокопије докумената, оверу изјава и других аката. 

На овај начин нанета је штета општини Власотинце у укупном износу од 1.032.829,00 динара. 

У Ваљеву је поднета кривична пријаву против руководиоца Општинске управе Општине Мионица и запосленог у Општини Осечина, због сумње да су извршили кривично дело злоупотреба службеног положаја.

Они су марта 2015. године, искоришћавањем свог службеног положаја и прекорачењем границе службеног овлашћења, у намери прибављања противправне имовинске користи СЗР ''Геометар'' Ваљево,супротно Уредби Владе Републике Србије о утврђивању Државног програма обнове привредне делатности на поплављеном подручју, тој радњи деделили бесповратна новчана помоћ од 264.000 динара за обнову ради отклањања штете настале у  поплавама мају 2014. године. 

СЗР ''Геометар'' није претрпео штету у поплавама већ је штета наступила на поду и зидовима пословног објекта које је било у власништву једне особе из Осечине, а који је ''Геометар'' користио у закупу, без закљученог уговора.

Кривична пријава подента је против функционера општине Мионица и још две особе због постојања основа сумње да су извршили кривична дела злоупотреба положаја одговорног лица и фалсификовање службене исправе.

Сумња се да је функционер општине Мионица од јануара до августа 2015. године, омогућио ЈКП ''Чистоћа Мионица'' да из својих средстава позајми фудбслским и одбојкашким клубовима, као и културно уметничком друштву 2.799.000 динара, без претходне одлуке Надзорног одбора ЈКП ''Чистоћа Мионица'' и без одлуке Скупштине општине Мионица. 

Постоји основ сумње да је у циљу прикривања кривичног дела, функционер општине Мионица ретроактивно сачинио Одлуку Општинског већа Општине Мионица од 14. јануара 2015. године, којом се даје сагласност ЈКП ''Чистоћа Мионица'' да у циљу нормалног функционисања спортских клубова, а до оснивања Спортског савеза општине Мионица, закључује уговоре о зајму новца, тј. даје позајмице, иако 14. јануара 2015. године Општинско веће Општине Мионица није ни постојало и формирано је  тек 22. јануара 2015. године.

Кривична пријаву против функционера општине Ада, поднета је сумње да је извршио кривично дело непријављивање имовине или давање лажних података о имовини из Закона о Агенцији за борбу против корупције.

Осумњичени се терети да од 2010. до 2016. године Агенцији за борбу против корупције није пријавио своја потраживања од 4.785.000 динара, која су из фиктивног промета између његовог брата и њега, где се он појављује као фиктивни продавац, нити је пријавио своја дуговања у износу од 615.000,00 динара која проистичу из дуговања његовог предузећа према другим правним лицима.

У Сремској Митровици  кривична пријаву поднета је против једне особе због сумње да је извршио кривична дела злоупотреба положаја одговорног лица и пореска утаја.

Сумња се да је осумњичени, као одговорно лице „Регент електрика", од јануара 2014. до августа 2016. године, набављао робу од непознатог добављача, сачињавао фиктивне улазне рачуне, које је потом лажно компензовао код више привредних друштава. 

Сумња се да је ту робу потом продао непознатим купцима за готов новац који је задржао за себе и на тај начин прибавио противправну имовинску корист у укупном износу од 20.726.118,00 динара.