"СВАКА ЧАСТ, ЈОВАНА!" Вучић одушевљен успехом прелепе српске каратисткиње, упутио најискреније честитке

20.11.2021. 16:08
Jovana Preković, Aleksandar Vučić
Јована Прековић, Александар Вучић / Извор: Фото: Профимедиа/Илустрација

Председник Србије Александар Вучић честитао је Јовани Прековић освојену златну медаљу на Светском првенству у Дубаију.

ГАРДИЈАН УКОПАО БИВШИ РЕЖИМ! Откривене Ђиласове лажи - своје погрешне процене покушава да свали другима (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! ЈЕРЕМИЋ ХТЕО ДА ПРОДА КОСМЕТ ЗБОГ ТАДИЋА: Викиликсова депеша открила непознате детаље (ВИДЕО)

ВЕСИЋ ОТКРИО: На иницијативу Александра Вучића, Мерима ће бити сахрањена у Алеји заслужних грађана (ФОТО)

- Најискреније честитке Јовани Прековић за освојену златну медаљу на Светском првенству у Дубаију! Свака част, Јована! Тако се брани титула првакиње света! Хвала на свему - написао је председник на званичном твитер налогу.

Српска каратисткиња Јована Прековић одбранила је титулу првака света у категорији до 61 килограма на шампионату које се одржава у Дубаију.

Јована је у финалу победила Украјинку Аниту Серогину резултатом 2:1 и тако је одбранила светско злато које је освојила у Мадриду 2018. године.

У фантастичној 2021. години 25-годишња Аранђеловчанка постала је и шампионка Европе, а круна сезоне биле су Олимпијске игре у Токију, где је такође освојила најсјајније одличје.

Невероватне успехе постигла је Прековићева ове године. Упсела је да освоји "календарски слем". Тачније, постала је прва каратисткиња која је у истој календарској години објединила титуле олимпијског, европског и светског првака.

- Јако сам срећна, шта да вам кажем... европска, сам светска и Олимпијска шампионка ово је година за историју за памћење. Нисам изгубила нити један меч и показала сам да сам најбоља на свету. Хвала свима који су ме подржавали, хвала мојој држави. Живела Србија! - рекла је Јована Прековић након финалне борбе.