"Имаћемо глад у свету" Вучић: Последице сукоба у Украјини и на Блиском истоку су дугорочне
Председник Александар Вучић присуствовао је церемонији потписивања докумената о пројектовању и извођењу радова за изградњу државног пута И реда "Вожд Карађорђе" - сектор 2 и сектор 3.
Вучић је изјавио да ако нафта буде преко 125 долара по барелу, поново ћемо имати глад у свету, али и да тренутни сукоби у Украјини и на Блиском истоку доводе до великог сиромаштва.
- Сукоб у Украјини и на Блиском Истоку, последице су дугорочне, то што људи у Србији не осећају, не осећају у овом тренутку, али плаћамо велику цену ми и наши грађани.
- Довешће, не на руб сиромаштва, него дубоко у сиромаштво. Ко се обогатио? Америчке нафтне компаније и Бритиш петролеум. Пре избијања сукоба 72 долара смо имали цену, пре само два месеца. И после тога је кренуо сукоб. Погледајте, понекад мало падне али се опет онда врати и држи се. На преко 125 долара имали бисмо поново глад у свету. Само да то људи имају у виду. Стварно се бори Урсула фон дер Лајен и Европска комисија, додао је Вучић.