КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ ВУЧИЋ: Блокадери копирају СНС и њеног лидера
Кад порастем бићу Кенгур, наслов је хумористичког филма Радивоја Андрића. Блокадери би могли да сниме филм "Кад порастем бићу Вучић". За режију препоручујем Срђана Драгојевића.
У култном филму, Шоми и Дује хоће да буду као њихов друг из детињства Кенгур. Блокадери изгледа сањају да буду Вучић.
Упоредо са борбом да од њега и СНС отму власт, блокадери све више копирају Вучића и владајућу странку и отворено преузимају њихове методе политичке борбе.
Колико је само љутих изјава дато, колико оштрих саопштења и текстова написано, да СНС акцијама "од врата, до врата" узнемирава и малтретира грађане, крши њихову приватност и остала људска права.
Сада блокадери не само што иду од врата до врата, већ су у кампањи за недавне локалне изборе забележени бројни случајеви да, без дозволе домаћина, људима упадају у куће и дворишта. Кроз затворена врата.
Блокадери и опозиција су оптуживали СНС због прикупљања сигурних гласова. Сада прикупљају и сигурне и несигурне. Дај шта даш.
Оптуживали су и исмејавали напредњаке за јефтин популизам, због праксе да за разне иницијативе прикупљају потписе грађана. А онда су почели да раде то исто. И у првом покушају не само надмашили СНС, већ оборили и светски рекорд. Наиме, они сами су објавили да су 28. децембра прошле године, за своју иницијативу „потпиши победу“ за одржавање ванредних парламентарних избора за један дан прикупили 400.000 потписа.
Јесте да нико није видео ни грађане који потписују, ни њихове потписе, али нећемо сад о ситницама.
Блокадери су критиковали СНС због постављања страначких штандова на јавним површинама.
И терали спрдњу са тиме што њени активисти на тим штандовима грађанима деле страначке новине, хемијске и упаљаче. Уз оптужбу, да СНС потцењује и вређа грађане очекујући да ће их купити таквим ситницама.
Сада они на својим штандовима грађане купују – једном налепницом. На којој пише: „Студенти побеђују“.
Оно јесте да нема ни студената, ни победа, али лепо звучи. Као и свака бајка.