Срамно вређање грађана: Ко су "брђани", а ко "прави Београђани" по Феђи Димовићу? (ВИДЕО)
Феђа Димовић, један од чланова Београдског синдиката у објављеном видеу није крио анимозитет према својим суграђанима
У видеу истиче како је дошао да посети "Београд на води и ћацад", али његова критика је много више од друштвено коректне.
Критика друштва и власти је нормална и потребна.
Али проблем настаје када неко, због личних фрустрација или осећаја елитизма, почне да вређа обичне људе и да дели грађане на „праве“ и „погрешне“.
Када Феђа Димовић назива људе „брђанима“ и покушава да омаловажи све који нису део такозваног „круга двојке“, онда се поставља озбиљно питање - да ли су по тој логици Београђани само они који живе у неколико централних улица? Да ли сви остали немају право да воле овај град, да раде у њему, да га граде и сматрају својим?
Београд никада није био приватна својина једне класе, једног краја града нити једног менталитета.
Њега су деценијама градили људи из целе Србије, људи који су долазили да раде, студирају и стварају породице.
Управо због тога Београд јесте највећи и најважнији град у земљи. Његову снагу нису направили елитизам и поделе, већ различити људи који су га градили заједно.
Опасно је када неко покушава да наметне идеју да постоје „више“ и „ниже“ вредни грађани, само на основу порекла, нагласка или дела града у којем живе.
Такав поглед није ни урбан ни културан, то је обична дискриминација упакована у лажни осећај супериорности.