"Срдачан и садржајан разговор" Вучић након састанка са Гобашем: УАЕ су за Србију један од најважнијих партнера (ФОТО)
Председник Србије Александар Вучић састао се данас са председником Федералног националног савета Уједињених Арапских Емирата Сакром Гобашем.
Они су се састали у 11 часова, у згради Генералног секретаријата председника Републике на Андрићевом венцу.
- Срдачан и садржајан разговор са председником Федералног националног савета УАЕ о свеукупним билатералним односима, даљем јачању политичког дијалога, економске сарадње, инвестиција, трговинске размене и заједничких пројеката који су претходних година дали снажан импулс нашем партнерству - написао је Вучић након састанка на Инстаграму.
УАЕ су за Србију један од најважнијих партнера у региону Залива, а наши односи су најбољи доказ колико међусобно поверење, стабилност и дугорочна визија могу да донесу конкретне резултате, додао је.
- Поновио сам огромну захвалност искреном и доказаном пријатељу наше земље шеику Мохамеду бин Заједу на великој подршци И личном ангажовању на продубљивању блиских и пријатељских веза Србије и УАЕ. Као један од највећих глобалних лидера данашњице, показао је у свим тешким тренуцима шта значи бити пријатељ и поуздан партнер на којега смо могли увек да се ослонимо - истакао је председник.
Посебну пажњу посветили смо актуелној глобалној и регионалној политичкој ситуацији, нарочито приликама на Блиском истоку, као и значају очувања мира, стабилности, дијалога и одговорног приступа у временима великих изазова. Истакао сам да Србија изузетно цени улогу УАЕ као важног и утицајног актера, посвећеног стабилности, развоју и повезивању, додао је он.
- Разговарали смо и о унапређењу парламентарне сарадње, као важном делу укупних односа наших земаља. Уверен сам да ћемо кроз наставак блиског политичког дијалога и сарадње на свим нивоима додатно учврстити пријатељство наших земаља и отворити простор за нове заједничке иницијативе у интересу наших грађана - подвукао је Вучић.