Вучић се ванредно обратио нацији: Председник о саопштењу ректорског колегијума, изнео и детаље о скупу 27. јуна
Председник Србије Александар Вучић ексклузивно је говорио за Информер ТВ.
Вучић најавио долазак робота у Београд
Потврдио је да ће роботи, који су играли Моравац у Кини, "наступити" у Београду у суботу, 27. јуна.
- Имаћемо и једног младића који свира хармонику, он ће свирати и роботи ће играти. То је оно чиме треба да се хвалимо, нашим напретком, тиме што идемо у корак са најнапреднијим земљама, што улажемо у роботику. Биће у суботу и застава која ће бити дугачка 500 метара и тешка тону - истакао је шеф наше државе.
О нападима и афери "Сарајево сафари"
Коментарисао је и скандалозан напада на њега кроз аферу "Сарајево сафари".
- То су такви текстови са таквим насловима који мојој породици никако нису занимљиви - нагласио је председник Србије.
Он је нагласио како је наша земља четврта по стопи раста на свету.
- До краја године очекујем да будемо међу прве три земље, а ускоро и прва у Европи. То су сјајне вести за Србију! - открио је председник Вучић.
Председник Вучић се обратио и званичницима Србије, али и грађанима, да раде што више и да обезбедимо још већи раст и напредак.
Вучић о саопштењу ректорског колегијума
Вучић је коментарисао саопштења ректорског колегијума Универзитета у Београду у којем га оптужују и нападају.
- То ми само говори да ми радимо прави посао, а само могу да кажем да сам ја, за разлику од њих, легитимно изабран председник и да они не могу да нам држе никакве лекције јер никада нису добили легалну подршку већег или значајнијег дела грађана. Ово је слика и прилика како функционише то политичко крило Ректората - поручио је председник Србије.
На констатацију главног уредника Драгана Ј. Вучићевића да су блокадери поручили како он (председник) нема право да се меша у рад Универзитета и наводно крши своја овлашћења, лидер наше земље је истакао како законе у Србији доносе народни посланици.
- Молио бих оне који су за то гласали да мало науче како демократија функционише. Ја размишљам о будућности и нашој младости и шта можемо да урадимо за њих. Они данас имају много веће плате, сви ти професори, и јако лепо живе. Молим их да раде свој посао и да иду у корак са својим колегама из света, да раде са младима, да их уче и подучавају, а не да их злоупотребљавају - нагласио је председник Вучић.
Додао је како су добили много новца, а сада се плаше конкуренције.
- Они знају колико су неспособни и волели би да се никада ништа не промени.
Нагласио је како су они кочничари реформи и како би по сваку цену да задрже своје фотеље.
- Наш је посао да бринемо о својој деци и наставићемо то да радимо, ми у складу са законом, у складу са Уставом, али је посебно занимљиво да они нама говоре да иако представљамо, ја представљам, дакле, део извршне власти, изабран једини легитимно, за разлику од њих који никада нису на легитиман начин изабрани, можда легалан, али не легитиман. Изгледно је да они који су навикли да раде мало или ни мало, желе по сваку цену да чувају своје привилегије а да не желе добро ни нашој деци, нашој будућности.
- Немам никакав страх, ја гледам у будућност, гледам унапред, размишљам о омладини и о младости нашој, то ми је једино чиме се руководим. И нема везе ни са каквим осветама, јер ти људи данас зарађују много више новца него што су зарађивали раније, јер је то био тобож студентски захтев, у ствари је то био њихов захтев блокадерских професора и политичких активиста да добију много веће плате. Дакле, добили су све што су пожелели, добили су све што су хтели. Сада је време да народ и држава, а посебно млада Србија, добије оно што хоће, а то је конкуренција, да добије боље универзитете, да са више пажње се односимо према њима, да могу да иду у корак са својим младим колегама из Европе и света, или да буду успешнији од њих, јер имамо свакако изузетно талентовану децу, изузетно талентоване младе људе, само неко мора с њима да ради, разговара, да их учи, обучава, подучава, а не да их мал третира и злоупотребљава за своје политичке потребе.
- Жао ми је што нисам могао породицу да заштитим на неки начин, иако сам знао да је реч о невероватним лажима. Али шта да радите, у таквом друштву живимо и то је то. Као и ова прича око: "Јао, и сад ће све да нас похапсе. " Неће. Позван је Радић да да изјаву. Тако је. Биће позвани сви да дају изјаву, ништа посебно. Него они воле да се играју тих игара селф-виктимизације или да су увек жртвене мученице и не знам ни ја шта све. Дакле, дајте изјаву и објасните где је био звучни топ. Само немојте да дајете политичке изјаве, него нам дајте да вам покажемо како и на који начин сте знали. Претпостављам да је то резултат.
- За мене је нешто друго било данас, ако то смем да кажем. Ух, не знам да ли сте ви то показали или говорили, а то је где је Н1 објавио, ваљда. .. Можда сам био преоштар према тој жени, девојци, јуче, новинарки Н1, иако нисам ниједну ружну реч рекао, напротив. Дакле, али ваљда је осетила потребу да се свети, па је написала: "Вучић у Беливуковој мајици. " Онда је, наравно, реч о шали, чак не о шали, већ о томе да Беливуков адвокат сам каже да је ово фотомонтажа, али желећи да каже да су и друге ствари могле да буду фотомонтаже. Дакле, ви кад прочитате тај наслов, а сви људи читају само наслове, дођу до закључка: ево га, овај опет са овима, ово је сигурно да је Вучић носио ту мајицу, и тако даље. И то су вам ти покварени, прљави трикови, та врста дехуманизације, криминализације којом се баве свакога дана. И сад кад им не иде добро, када се једна за другом ове лажи и неистине које су фабриковали раскринкавају, више не знају ни шта да раде, ни како да говоре, и постаје нервоза све већа, хистерија све већа, јер све оно што су већ израчунали пада у воду.
- Дакле, ја само молим све људе да се, ко год, шта год, да мисли о свима њима, да никада, да никада се не користимо њиховим методама, да никада ни на који начин не примењујемо насиље, и за мене ово што се догодило сину Динка Грухоњића је нешто ужасно и осуђујем на најјачи могући начин, и тражим од надлежних органа, понављам, тражим од полиције, тражим од свих служби у земљи да пронађу починиоце, зато што ми морамо да будемо сигурна и безбедна земља за све људе, без обзира на њихова политичка опредељења, религијска, оваква или онаква, дакле, Србија мора да буде земља слободних људи у којој свако може слободно да исказује своје ставове и своје мишљење.
Председник је позвао све службе из читавог света, осим из Хрватске, да истраже да ли је у Србији 15. марта био искоришћен звучни топ.
- Грађани, видећете кроз неколико година да сам био у праву и видећете каквим су се свим лажима служили не би ли срушили Србију - нагласио је председник Србије.
Шеф наше државе телефонски се укључио у емисију Колегијум и одговарао на тренутно горућа питања везана за аферу "звучни топ", али и срамне нападе који на њега не престају од стране блокадера, припадника опозиције и тајкунских медија.