ВУЧИЋ ОБЈАВИО СНИМАК СА УТАКМИЦЕ СРБИЈА-БУГАРСКА: "Српска застава ће се после 24 године вијорити на Европском првенству" (ВИДЕО)

19.11.2023. 19:51
Vučić
Вучић / Извор: Фото: Инстаграм Printscreen/buducnostsrbijeav

Председник Вучић се огласио на Инстаграму.

Председник Србије Александар Вучић присуствовао је одлучујућој утакмици Србије и Бугарске у Лесковцу за одлазак на Европско првенство у фудбалу у Немачкој.

Вучић се после устакмице огласио на друштвеној мрежи Инстаграм написавши: "После 24 године, српска застава ће се вијорити на Европском првенству у Немачкој!".

Подсетимо, фудбалска репрезентација Србије ремизирала је са селекцијом Бугарске (2:2) на новом стадиону Дубочица у Лесковцу и тако обезбедила пласман на Европско првенство, први пут после 24 године.

Селектор Орлова Драган Стојковић Пикси постао је први човек који је наш национални тим одвео и на Мундијал и на смотру најбољих селекција Старог континента.

Прво полувреме протекло је у тоталној доминацији Србије. Орлови су нападали и тукли са свих страна, потпуна контрола лопте и  темпа, после неколико удараца ка голу ривала, навалу смо крунисали у 17. минуту када је гол постигао Милош Вељковић.

Нисмо ту стали, наставила је чета Пиксија да напаад, ствара шансе али никако није могла да дуплира вођство.

После пола сата игре Бугари су се консолидовали, и почели да играју и у нападу. Погодили су пречку , Десподов је шутирао, али је срећа погледала Орлове.

До краја полувремена није било озбиљнијих шанси, а на паузу се отишло са добрим утиском, с обзиром на игру нашег тима.

Ипак, по повратку на терен се стање променило. Јесте Митровић дао гол који је поништен јер је лопта напустила терен, али је онда уследио потоп.

Бугари су преузели контролу и кренули да нападају. Казна је стигла у 59. минуту голом Русева.

Уследио је нови крах одбране Орлова, то је најслабија карика, која попушта. Нова казна уследила је у 69. минуту након велике грешке Саше Лукића, Десподов је кренуо у трк и преокренуо на 1:2.

Два минута касније, Влаховић је дао гол, али је он поништен због офсајда.

Низали су се напади и шансе за наш тим, ништа нисмо урадили. Све до 82. минута, када је после корнера најбољи у скоку био Бабић и поравнао на 2:2. Био је то гол вредан одласка на Европско првенство.