"Направићемо леп спектакл људи са идејом, који не мрзе никога" Вучић у Инђији: Председник се састао са грађанима који пешаче ка Београду -
Председник Србије Александар Вучић сусрео се вечерас надомак Инђије са грађанима који пешаче из Новог Сада и других градова ка Београду како би присуствовали великом скупу "Србија једна породица", који ће бити одржан у суботу на платоу испред Дома Народне скупштине.
Окупљени грађани су председника Вучића дочекали скандирањем "Ацо, Србине" и са српским заставама.
Александар Вучић је на почетку поздравио све грађане који су пешке кренули ка Београду.
Председник је грађане питао да ли су гладни, жедни и да ли им је нешто потребно, као и како протиче њихово путовање.
- Водите рачуна, не журите нигде, одморите се. Боље је да идете рано ујутру, да избегнете највећу врућину - рекао је Вучић.
- Имаћемо наредних дана нови пакет мера, дакле предлагање програма. Чућете нешто и у суботу по том питању, али у понедељак ће бити, сад то могу вама званично да кажем, када ћемо да саопштимо комплетан пакет јавности Србије. Нисам хтео да митинг и скуп је пре свега политика и правац кретања, куда Србија иде, а у понедељак ћемо најконкретније о мерама. Верујем да ће људи бити задовољни - рекао је Вучић и додао:
- И овог пута смо гледали да направимо, да тако циљамо, да све што у пакету доносимо као добре мере, да оне буду циљане, да помогну пре свега оним сиромашнијима и оним који припадају нижем средњем слоју, више њима, а нешто мање онима који су богатији. И имајући у виду стопе раста у овом тренутку, верујем да ће пензије, наравно, не могу да расту опет по 11 и 10%, али ће много да расту, не само као једнократна давања, већ поново да расту доста и верујем да ће плате да расту, можда чак и нешто више него прошли пут - рекао је он.
- Видећете како можете сличну реч, као многи други, да употребите, а да има потпуно другачије значење од онога како су је неки други доживљавали. Само немојте да реагујете уопште на оне који би да вам кажу било шта лоше. Ми морамо да покажемо разлику између пристојне Србије и оних који би да изазивају сукобе. Не може вас нико ни да нападне, и има вас и више него довољно, и довољно и снаге и храбрости и свега. Али ми морамо да покажемо поштовање и за оне који су манипулисани, за оне који ће из ината да, и када виде где им се све лажи руше - рекао је Вучић.
- Део тих људи стварно верује у то, зато што је толико снажна пропаганда, пропаганда и такав психолошки притисак био да је нама потребно да тим људима, да тим девојкама, момцима пружимо руку, да се ми не односимо према њима са потцењивањем и ни подаштавањем као што су они према нама. Нама мора да буде циљ уједињена Србија, нама мора да буде циљ да спуштамо лопту. Знамо ми све шта су радили, знамо ми шта су и многима од вас радили и шта сте, кроз шта сте све морали да прођете, и никада то не смемо да заборавимо. Али баш зато што то не смемо да заборавимо, морамо да пружамо руку и морамо да направимо ту разлику између пристојне Србије и оних који су желели поделе, који су нас делили унутар породице, унутар друштва, унутар државе - поручио је Вучић.
Он је нагласио да застава која ће бити раширена на скупу има око 1.000 килограма са тим котуром са којим долази.
- Не знам како ће да је развију, није згодно уопште, али ваљда ће успети. И доћи ће, пријавило се преко 2.500 бајкера. За мене је то мало невероватна цифра - додао је Вучић.
Председник је навео да у данима пред нама Србија потписује веома важан уговор.
- Потписујемо уговор о завршетку радова на Храму Светог Саве, а после остаје само одржавање. Унутрашњост Храма биће једна од најлепших. Пред нама су интензивни и напорни дани...
Педседник је рекао да ће скуп 27. јуна бити могућност да се покаже слога људи.
- Направићемо леп спектакл људи са идејом, који не мрзе никога. Биће игралишта, играоница и разних садржаја за децу.Председник је рекао да ће наредних дана бити представљен нови пакет.
Председник је најавио да ће у суботу говорити под којим именом ћемо ми на изборе.
Они ће сутра наставити пешачење ка Београду како би стигли на скуп у суботу.
На скупу "Србија једна породица", како је најављено, биће представљени планови и програм за будућност Србије.
Грађани ће имати прилику да наведу шта су за њих приоритети у развоју земље у будућности, али и да укажу на проблеме са којима се суочавају. На скупу ће бити развијена и највећа застава Србије, а посетиоце очекује богат едукативни и музички програм за све генерације.
На скуп је позвао председник Србије Александар Вучић, као и председница Скупштине Србије Ана Брнабић, председник Владе проф. др Ђуро Мацут и председник Српске напредне странке Милош Вучевић.
Извор: Танјуг