Дечак (8) преминуо у болници у Приједору: Хоспитализован на Ђурђевдан, испитује се узрок смрти
Осмогодишњи дечак преминуо је у Болници ”Др Младен Стојановић” у Приједору. Цео случај пријављен је полицији и тужилаштву који испитују шта је узрок смрти и да ли је дечак добио адекватну лекарску помоћ.
Како преносе медији, дечак је преминуо 7. маја на Одељењу педијатрије након вишечасовног покушаја реанимације.
- Догађај је пријављен ПУ Приједор и о свему је обавештен дежурни тужилац. Предузимају се све потребне мере и радње на утврђивању околности смрти, рекла је портпарол ПУ Приједор Звездана Алендаревић.
Главни тужилац Окружног јавног тужилаштва у Приједору Слађана Марић потврдила је за АТВ да је тужилаштво обавештено о трагичном догађају и да се испитују све околности смрти.
- Издата је наредба за обдукцију како би се утврдио тачан узрок смрти. Након што добијемо налаз обдукције тужилаштво ће одлучити о даљим мерама и радњама, рекла је Марић.
Из приједорске болнице огласили су се саопштењем за јавност у којем се наводи да је дечак 6. маја примљен на Одељење педијатрије ЈЗУ Болница ”Др Младен Стојановић” Приједор, те да је упркос предузетим напорима преминуо.
- Упућујемо изразе најдубљег саучешћа породици преминулог дечака. Знајући да никакве речи не могу ублажити бол породице, у потпуности се стављамо на располагање како њима тако и истражним органима у току утврђивања околности смрти дечака и спровођења истражних радњи од стране надлежних органа, наводи се у саопштењу.
Додају да се због дигнитета породице и поштовања њиховог бола, до окончања истражних радњи, неће оглашавати у јавности по овом питању нити износити детаље о овом немилом догађају.
- ЈЗУ Болница 'Др Младен Стојановић' Приједор у пуном капацитету наставиће да сарађује и буде на располагању у свим надлежним институцијама, истиче се у саопштењу.
Србија Данас/АТВ