Додик тражи спас у Русији: Пре седнице Савета безбедности УН захтева од Путина само једно, тиче се Шмита
Додик каже да ће Русија тражити да Шмитове одлуке буду ништавне и правно неважеће током седнице Савета безбедности УН
Председник Савеза независних социјалдемократа (СНСД) Милорад Додик изјавио је да верује да ће Русија на седници Савета безбедности Уједињених нација (УН) 12. маја тражити да све одлуке високог представника у Босни и Херцеговини Кристијана Шмита буду проглашене правно неважећим.
"За који дан ће састанак у Савету безбедности УН посвећен БиХ и верујемо да ће Русија, сходно ранијим ставовима, тражити да све одлуке Кристијана Шмита буду ништавне и да не буду правно важеће", рекао је Додик за РТ Балкан, пренела је Радио-телевизија РС (РТРС).
Он је навео да је с председником Русије Владимиром Путином у Москви разговарао о неколико важних тема, да је потврђен континуитет сарадње Републике Српске (РС) и Русије, али да се остало и на истим позицијама по питању Дејтонског споразума, чији је Русија гарант.
Додао је да је делегација РС пренела Путину захвалност за испоруке гаса који стиже у континуитету, а да, с друге стране, РС неће учествовати у санкцијама Русији нити ће дати сагласност да делегације БиХ учествују у антируским форумима.
Рекао је да су у Москви јуче на Паради победе били само представници РС, а да је Бошњацима "понижење да буду у Москви и да разговарају са тако моћном земљом".